Enerģētika

Latvenergo par IUB lēmumu Visaginas projekta sakarā: zema cena ir subjektīvs vērtējums

Gunta Kursiša, 06.08.2012

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

«Publiskos informācijas avotos nav pieejamas konsultēšanas pakalpojumu tirgus cenas, tādēļ šādu pakalpojumu izvērtējumā nepamatoti zema cena ir visnotaļ subjektīvs vērtējums,» norāda a/s Latvenergo pārstāve Ilvija Līvmane, komentējot Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmumu aizliegt a/s Latvenergo slēgt līgumu ar izraudzīto Visaginas AES finanšu konsultantu no Lielbritānijas, kas pamatots arī ar to, ka pretendents - Lielbritānijas firma Project Financing Solution Limited - piedāvājis nesamērīgi zemu cenu.

Jau vēstīts, ka sūdzību par šī projekta rezultātiem iesniedza SIA Deloitte Latvia, bet IUB šo iesniegumu atzinusi par daļēji pamatotu. Deloitte pārstāvji pauda, ka a/s Latvenergo būtu pareizi Lielbritānijas uzņēmuma Project Financing Solution Limited iesniegumu noraidīt, jo tas ir nepamatoti lēts. Deloitte Latvia pārstāvji uzskata, ka pretendents nav precīzi izpratis sarunu procedūras nolikuma prasības, tādēļ piedāvājis zemāko cenu.

Tikmēr a/s Latvenergo norāda, ka «konsultāciju pakalpojumu cena veidojas no daudziem faktoriem, kas dažādiem konsultantiem var būt ļoti atšķirīgi, piemēram, konsultanta administratīvās pieskaitāmās izmaksas un tamlīdzīgi, rezultātā ir iespējamas ļoti dažādas cenas dažādiem konsultāciju sniedzējiem».

Tajā pašā laikā, saskaņā ar Latvenergo pārstāves pausto, uzņēmums «rūpīgi izvērtēs IUB lēmuma argumentāciju un atkārtoti izskatīs Lielbritānijas uzņēmuma Project Financing Solution Limited iesniegto piedāvājumu». Nepieciešamības gadījumā Lielbritānijas kompānijai tiks lūgta papildu informāciju.

Latvenergo norāda, ka patlaban ir pieeprasījis atsauksmes no vairākiem Lielbritānijas kompānijas klientiem, kurus Project Financing Solutions Limited konsultējusi finanšu jautājumos.

Db.lv jau rakstīja, ka uzņēmums pēdējo gadu laikā realizējis tādus enerģētikas sektora projektus kā Vācijas Nordsee Offshore – MEG I Windfirm projektu (finanšu konsultāciju sniegšana par finansēšanas scenāriju un plānu: aizdevumu piesaistīšana un pašu kapitāla ieguldījumi); NorGer 1400MW projekts (Norvēģija/Vācija; 2010.-2011. gads, finanšu konsultāciju sniegšana par finansēšanas scenāriju un plānu aizdevumu piesaistīšanai un finanšu modeļa izvērtēšana); 2000 MW gāzes IPP projekts (Omāna, 2010.-2011. gads, finanšu konsultāciju sniegšana par finansēšanas scenāriju un plānu aizdevumu piesaistīšanai 1,6 miljrd. ASV dolāru apmērā) u.c.

IUB 18. jūlijā pieņemtais lēmums paredz, ka pretendenta Project Financing Solutions Limited iesniegtā piedāvājuma atkārtota vērtēšana a/s Latvenergo jāveic 20 darba dienu laikā.