Latvieši par diviem miljoniem pārdod ekoloģiskā grila biznesa ideju

2012. gada 30. jūlijs plkst. 12:24
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvieši izveidojuši eko produkta biznesu, kas pēc uzņēmuma pārstāvju paustā, divu gadu laikā kļuvis konkurētspējīgs pasaules tirgos. Patlaban tiek meklēts tā pircējs, kas to iegādātos pa diviem miljoniem eiro, liecina portālā Db.lv publicētais sludinājums

«Šis ir bioenerģijas produkts, kam ir vienīgais patents pasaulē, un mēs patlaban pārdodam gatavu biznesa shēmu – divu gadu laikā viss ir izveidots, tā lai šis uzņēmums varētu veiksmīgi  darboties,» Db.lv stāstīja uzņēmuma pārstāvis, kurš nevēlējās atklāt, kas ir uzņēmums, kas tiek pārdots, tomēr, kā pēc nelielas izpētes noskaidroja Db.lv, tiek pārdots uzņēmums un patentēta ideja ekoloģiskā grila ražošanai.

Kā noskaidroja Db.lv, tiek pārdota biznesa shēma par aptuveni 20 centimetru diametra ekoloģiska grila pārdošanu. Kā liecina informācija šī produkta mājas lapā, produkts ir pilnīgi dabīgs un arī sadeg, neizdalot sārņus un ķīmiskas vielas, izņemot tās, kas rodas, sadegot kokam. Dabīgais koka grils deg aptuveni 2,5 stundas un ir gatavs lietošanai pēc divdesmit minūtēm.

Uzņēmuma pārstāvis nesirgst ar latviešiem raksturīgo pieticību un norāda, ka «šis ir pasaulē labākais produkts». «Mēs nepārdodam parastu malkas vai granulu ražotni, šis ir unikāls produkts,» viņš norāda, atklājot, ka patlaban par biznesa iegādi jau ir izrādīta interese. «Būtu priecīgs, ja šo biznesa shēmu iegādātos kāds Latvijas uzņēmējs, tomēr interese ir gan no vietējiem, gan no ārvalstu uzņēmējiem,» stāsta biznesa pārstāvis. «Varu teikt, ka tā ir lieta, ko vairākas reizes gadā, izmanto visā pasaulē, turklāt pilnīgi ekoloģiska,» paliekot noslēpumains, stāsta produkta un uzņēmuma pārstāvis.

Kā liecina sludinājums, līdz ar biznesa ideju tiek pārdota arī 2,12 hektāru daļēji asfaltēta ražošanas teritorija. Tāpat tiek solīta vismaz 35% rentablitāte.

Uzņēmuma pārstāvis Db.lv norādīja, ka patlaban produkts ir patentēts Eiropas Savienībā, un tiek tirgots Centrāleiropas valstīs.

Jautāts par iemeslu, kādēļ eko produkta bizness tiek pārdots, viņš norāda, ka tāda ir bijusi sākotnējā ideja – izveidot konkurētspējīgu biznesu, kas vēlāk tiek pārdots investoram.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām