Pārtika

Latvijas balzams sāk sadarbību ar Krievijas alkohola tirgus smagsvaru

Gunta Kursiša, 19.08.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas balzams parakstījis sadarbības līgumu par savas produkcijas izplatīšanas tiesību piešķiršanu vienam no Krievijas lielākajiem alkoholisko dzērienu izplatītajiem Synergy Import.

Uzņēmums ietilpst Krievijas alkoholisko dzērienu nozares uzņēmumu grupā Synergy. Noslēgtā vienošanās paredz a/s Latvijas balzams produktu importu un izplatīšanu Krievijā. Tostarp Synergy izplatīs arī Rīgas Melno balzamu, kas jau šobrīd atrodas kategorijas līderu trijniekā Krievijas tirgū.

«Krievija ir un paliks viens no prioritārajiem Latvijas balzams produkcijas eksporta tirgiem. Šajā tirgū mēs saskatām attīstības un izaugsmes iespējas,» norādīja Latvijas balzams ģenerāldirektors Guntis Āboltiņš - Āboliņš.

«Parakstot šo sadarbības līgumu, esam izvirzījuši pietiekami ambiciozus mērķus kā sev, tā mūsu partneriem no Synergy – līdz gada beigām plānojam, ar šo partneru starpniecību, realizēt Krievijas tirgū vairāk nekā 16 tūkstošus dekalitru Rīgas Melnā balzama. Nākotnē apsveram paplašināt savu tirgus daļu, eksportējot arī citus stipros alkoholiskos dzērienus, tajā skaitā, vadošo zīmolu liķierus un degvīnu,» pauda G. Āboltiņš - Āboliņš.

Pirmajā pusgadā Latvijas balzams Krievijā realizējis 18,5 dekalitrus alkoholisko dzērienu, kas ir par 56% vairāk nekā pirmajā pusgadā pērn.

2012. gadā tiešā eksporta apgrozījums Latvijas balzams sasniedza 7,9 miljonus eiro, neskaitot eksportu pēc SPI Group pasūtījuma. Eksporta apgrozījums ar Krieviju veidoja 1,2 miljonu eiro. Krievija ir otrs lielākais Latvijas balzama eksporta tirgus pēc Lietuvas.