Būvniecība un īpašums

Laukos rūgst ceļi

Vēsma Lēvalde, 13.04.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Grants ceļi daudzviet kļuvuši gandrīz neizbraucami – sasalumam izejot, sākusies to rūgšana, ziņo laikraksts Kurzemnieks.

Vietējie iedzīvotāji ceļu sagandēšanā vaino gan Latvijas Valsts mežus, gan metāllūžņu vācējus, kas lieto smago tehniku. Savukārt pagastu vadītāji norāda, ka grēko arī iedzīvotāji, izvedot kokus lietus laikā un aizberot ceļu caurtekas. Tomēr galvenais iemesls ir sliktā ceļu būves kvalitāte.

Latvijas Valsts ceļu Kuldīgas nodaļas priekšnieks Arvis Taube šo procesu laikrakstam skaidro ar grants virskārtas nodilumu un drenāžas trūkumu: «Virskārtas nestspēja samazinās, bet pamatnē acīmredzot nav iebūvēts pietiekami biezs drenējošais slānis. Sasalumam izejot, zem ceļa virsmas veidojas ar ūdeni pārsātināts slānis. Kamēr sasalums neizies, ūdenim nav, kur palikt, ceļš zem lielākas slodzes iebrūk. Diemžēl liela daļa ceļu nav vis uzbūvēta, bet gan izveidojusies pakāpeniski, berot granti uz grunts seguma.» Šopavasar lielākā daļa Kuldīgas novada grants ceļu ar vieglo transportu neesot izbraucami.