Lidostās pārbaudīs gadžetus

2014. gada 10. jūlijs plkst. 9:44
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Lielbritānija, kas, sekojot amerikāņu lūgumam, jau pastiprinājusi drošības pārbaudes lidostās, no kurām izlido tiešie avioreisi uz ASV, paziņojusi, ka turpmāk pasažieriem, kuri ielidos vai izlidos no valsts, būs jāpierāda, ka viņu elektroierīces ir darba kārtībā. Pretējā gadījumā var nākties palikt aiz borta, informē laikraksts Diena.

Jaunās prasības saistītas ar rietumvalstu izlūkdienestu bažām, ka islāma teroristi cenšas radīt spridzekļus, kas spētu apiet lidostu drošības sistēmas, lai sarīkotu uzbrukumus pasažieru lidmašīnām.

Lielbritānijas Transporta ministrija izplatījusi aicinājumu aviopasažieriem pirms ceļojuma pārliecināties, ka viņu mobilo ierīču - viedtālruņu, klēpjdatoru, planšetdatoru vai portatīvo mūzikas atskaņotāju - un elektropiederumu, piemēram, bārdas dzenamo aparātu, baterijas nav izlādējušās.

«Saskaņā ar ASV ieteikumu atsevišķu avioreisu, kas ielido un izlido no Lielbritānijas, pasažieriem var pieprasīt parādīt, ka viņu rokas bagāžā esošās elektriskās ierīces var ieslēgt,» teikts Transporta ministrijas paziņojumā. Ja ierīces nevarēs iedarbināt, tad tās nedrīkstēs ienest lidmašīnā, atsaucoties uz BBC, vēsta laikraksts.

Aviokompānija British Airways brīdinājusi, ka pasažieriem, kuru ierīces nebūs uzlādētas, vajadzēs pārreģistrēties uz citu reisu vai arī atstāt tās lidostā. Uzņēmums sola, ka atstātās ierīces varēs atgūt pēc atgriešanās vai saņemot pa pastu.

Arī pazīstamajam britu miljardierim Ričardam Brensonam piederošā lidsabiedrība Virgin Atlantic paziņojusi, ka pasažieru atstātās izlādētās ierīces glabās lidostās. Sākotnēji uzņēmums informēja, ka ierīču glabāšanas izmaksas nāksies segt pasažieriem, bet vēlāk mainīja savu lēmumu.

Transporta ministrija piesardzības dēļ nav atklājusi, kurus aviomaršrutus jaunā prasība skars. Teorētiski tas nozīmē, ka elektroierīču pārbaudi var nākties iziet arī pasažieriem, kas lido no Rīgas uz Lielbritāniju, norāda Diena.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām