Liek likmi pret Eiropu

2018. gada 22. februāris plkst. 12:06
Autors: Jānis Šķupelis
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Neskatoties uz straujāku Eiropas tautsaimniecības izaugsmi, pasaules lielākais hedžfonds Bridgewater nupat atklājis, ka licis likmi uz vairāku Vecā kontinenta kompāniju akciju cenu kritumu. Turklāt šī likme nav nekāda mazā - tie esot 22 miljardi ASV dolāru, liecina pieejamā informācija.

Šādi jaunumi investīciju pasaulē ienesuši zināmu apmulsumu, jo atliek vien domāt, vai šis fonds gadījumā nezina ko vairāk par pārējiem, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Bridgewater slavens ar to, ka lēmumus pieņem, balstoties uz tā saucamo Top-down investīciju procesa analīzi. Jau rakstīts, ka šis process sākas ar pasaules ekonomikas stāvokļa pētīšanu, kur uzmanība tiek pievērsta «lielajām» lietām, piemēram, reģionu IKP datiem, inflācijai, centrālo banku politikai utt. Pētot dažādus faktorus un nosakot tendences, tiek apzināta lielā bilde ekonomikā un finanšu tirgos. Kad tā ir salikta pa plauktiem, uzmanība pakāpeniski tiek pievērsta arvien sīkākām detaļām, kas tad attiecīgi noved pie konkrētiem investīciju lēmumiem.

Bridgewater likusi likmi pret tādu Eiropas korporatīvo grandu kā Unilever, Airbus, Sanofi, Siemens, Adidas un Moncler (Itālijas luksusa apģērbu kompānija) akcijām. Hefdžfona vadība pagaidām motivāciju šādām savām pozīcijām tur slepenībā, kas rada labvēlīgu augsni spekulācijām. Piemēram, pagājušogad Bridgewater dibinātājs Rejs Dalio klāstīja, ka augošais reģiona populisms apdraud Eiropas Savienības vienotību. Tiesa gan, bažas par tā saucamo alternatīvo politisko spēku uzvaras gājienu rimušās, un pašlaik nav vērojams īpaši paaugstināts stress arī pirms nākamā mēneša sākuma Itālijas parlamenta vēlēšanām.

Visu rakstu Liek likmi pret Eiropu lasiet 22. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu