Pasaulē

Londonas centrā nodurta sieviete, vēl pieci cilvēki guvuši ievainojumus

LETA--AFP/BBC, 04.08.2016

Foto: AP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Uzbrukumā ar nazi Londonas centrā netālu no Britu muzeja trešdienas vakarā nogalināta kāda sieviete, bet vēl pieci cilvēki ievainoti.

Uzbrucējs - 19 gadus vecs vīrietis - notikuma vietā tika aizturēts.

Policija neizslēdz notikušā incidenta iespējamu saistību ar terorismu, bet norādīja, ka «nozīmīgs faktors» šajos notikumos ir uzbrucēja garīgās veselības stāvoklis.

Skotlendjarda komisāra palīgs Marks Roulijs atklāja, ka izmeklēšanu vada Londonas policijas slepkavību izmeklēšanas komanda, kas saņem atbalstu no pretterorisma vienības.

«Protams, šajā posmā mums būtu jāpatur atvērts prāts attiecībā pret motīviem, un attiecīgi terorisms kā motīvs paliek viena no izmeklēšanas līnijām, kas mums jāizpēta,» sacīja Roulijs.

Britu raidorganizācija BBC ziņoja, ka rajons ap uzbrukuma vietu - Rasela laukumu - ir norobežots.

Drošības apsvērumu dēļ no ceturtdienas rīta Londonā tiks pastiprināta policijas klātbūtne, tostarp izvietoti bruņoti policisti, informēja Skotlendjards.

Policija atklāja, ka uzbrukumā nogalināta aptuveni 60 gadus sieviete. Kad Rasela laukumā ieradušies mediķi, viņa vēl bijusi dzīva, tomēr sievietes dzīvību nav izdevies glābt.

Vēl divas sievietes un trīs vīrieši guvuši dažādus ievainojumus, paziņoja policija, piebilstot, ka arī 19 gadus vecais uzbrucējs, pret kuru policisti pielietoja elektrošoku, nogādātas slimnīcā, kur tiek apsargāts.

Jau vēstīts, ka drošības pastiprināšanai Lielbritānijas varasiestādes nolēmušas izvietot Londonā papildu 600 bruņotu policistu. Par to trešdien paziņoja Londonas policijas vadītājs sers Bernards Hogans-Hovs.

Saskaņā ar britu policijas metodēm vairums Londonas policistu nenēsā šaujamieročus, bet realitāte prasa šos ieročus.

«Realitātē, ja jātiek galā ar bruņotiem un nāvīgi bīstamiem uzbrucējiem, ir nepieciešami šaujamieročiem bruņoti policisti, kas izmantos spēku, lai apturētu šos uzbrucējus,» paziņoja Hogans-Hovs, piebilstot, ka Londonas policisti no briesmām nevairīsies.

Hogans-Hovs svētdien policijas oficiālajā blogā atzina, ka, runājot par teroristu uzbrukuma risku Lielbritānijai, jautājums ir, kad tas notiks, nevis vai tas notiks.

Hogans-Hovs pauda pārliecību, ka terorisma draudi ir ļoti reāli, un dziļas bažas, ka Lielbritānija būs nākamais upuris.