Mikronodokļa maksātāji kārtējās revolūcijas gaidās

2016. gada 08. decembris plkst. 8:32
Sadaļa: Nodokļi
Dalies ar šo rakstu

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem varētu likt maksāt augstāku nodokļa likmi – pat 15% apmērā no neto apgrozījuma –, bet atsakoties no minimālā sociālās apdrošināšanas maksājuma par katru darbinieku

Par šādu iespējamo risinājumu panākta vienošanas LTRK un Ministru prezidenta Māra Kučinska tikšanās laikā, taču par visu valdību veidojošo partiju vienotu pozīciju runāt vēl pāragri. Kāds būs Saeimas lēmums, to redzēsim, – deputātiem būs atkārtoti jāvērtē Mikrouzņēmumu nodokļa likuma grozījums, kas paredz šī nodokļa režīma izbeigšanu. To paredz Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa lēmums neizsludināt grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā un nodot tos otrreizējai caurlūkošanai parlamentam. Jāatgādina – izmaiņas paredzēja, ka personai pieteikties mikrouzņēmumu nodokļu maksātāja statusa iegūšanai ir tiesības tikai līdz 2017. gada 30. jūnijam, savukārt, sākot ar 2019. gada 1. janvāri, mikrouzņēmumu nodokļa režīms tiek izbeigts. Valsts prezidents uzskata, ka piedāvātais regulējums ir nepilnīgs un pretrunā iepriekš pieņemtajiem lēmumiem, ar kuriem rēķinājušies uzņēmēji un sabiedrība.

Viens no DB uzrunātajiem MUN maksātājiem ir neizpratnē par notiekošo. Viņš atzina, ka nezina, ko darīt – priecāties, ka nebūs minimālais valsts sociālās apdrošināšanas maksājums 97,16 eiro mēnesī par katru MUN darbinieku, vai raudāt par to, ka būs jāmaksā ievērojami lielāks nodoklis no apgrozījuma. «Neesmu rēķinājis, kas būtu ekonomiski izdevīgāk – minimālais sociālās apdrošināšanas maksājums par darbinieku un 8% likme vai tomēr 15% bez šim minimālajām sociālās apdrošināšanas iemaksām 97,16 eiro mēnesī,» tā komentē viens no MUN maksātājiem. Savukārt vēl kāds MUN maksātājs atzina, ka situācija mainoties kosmiskā ātrumā un tāpēc neesot skaidrs, ko vēl varētu sagaidīt tuvākajā laikā. Proti, varot jau arī iedarbināt MUN liegto nozaru sarakstu, kurš jau sen kā valdībā pieņemts, un tādējādi pēc pašreizējiem nosacījumiem MUN masveidā izmirtu nevis 2018. gada vēlā rudenī, bet jau 2017. gada sākumā.

Visu rakstu Mikronodokļa maksātāji kārtējās revolūcijas gaidās lasiet 8. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām