Naftas produktu pārkraušanas liegums valstij var izmaksāt miljonus

2012. gada 25. septembris plkst. 8:00
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Kaut arī SIA Man-Tess zaudējumu apmēri būs atkarīgi no tā, kad uzņēmums varēs atjaunot naftas produktu pārkraušanu, šajā biznesā viss ir mērāms miljonos, preses konferencē norādīja Man-Tess valdes priekšsēdētājs Kārlis Andersons.

Valsts vides dienesta (VVD) piektdienas lēmums aizliegt uzņēmumam veikt jebkādas darbības ar naftas produktiem un ķīmiskām vielām, negatīvi ietekmēs simtiem miljonu eiro vērtus līgumus, tā viņš, apliecinot, ka lēmums tiks pārsūdzēts.

VVD lēmuma rezultāta ļoti cietīs arī Man-Tess reputācija. Savukārt nespēja izpildīt līgumus varētu nozīmēt ievērojamas soda naudas. Arī akcionāriem uzņēmuma vērtības krišanās rezultātā radītie zaudējumi varētu būt mērāmi desmitiem miljonu eiro apjomā, uzsvēra uzņēmuma vadītājs.

Tādēļ, ja SIA Man-Tess partneri cels prasības pret uzņēmumu par līgumu nepildīšanu, tad arī Man-Tess vērsīsies ar civilprasību pret valsti.

Tā kā uzņēmumam ir tiesības VVD lēmumu apstrīdēt Vides pārraudzības valsts birojā, bet vēlāk arī pārsūdzēt to tiesā, VVD šobrīd plašāk nekomentē, kas ir normatīvajos aktos noteiktās vides prasības un firmai Man-Tess izvirzītie nosacījumi, kurus šis uzņēmums atkārtoti pārkāpis, kamdēļ arī pārkraušanas darbības ierobežotas.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu