No šī gada sākuma TransferWise ir rentabls uzņēmums

2017. gada 17. maijs plkst. 15:52
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Start-up
Dalies ar šo rakstu

Finanšu tehnoloģiju kompānijas TransferWise ikmēneša ieņēmumi ir ap deviņiem miljoniem eiro un līdz ar to gada apgrozījums ir ap simt miljoniem eiro

Sešu gadu laikā, uzņēmums sasniedzis bezzaudējumu punktu, raksta BBC.

«Mēs veidojam vienu no nedaudzajiem jaunajiem globālajiem finanšu pakalpojumu zīmoliem, kas rodas šobrīd. Ir grūti izveidot desmit reizes labāku produktu, ieiet tirgū un uzbūvēt savu zīmolu – tāpēc bankas un finanšu tehnoloģiju kompānijas sadarbojas. Sasniegt bezzaudējumu punktu tikai sešos gados kopš pakalpojuma palaišanas tirgu parāda, cik spēcīgi ir mūsu biznesa pamati. Šis ir tikai sākuma punkts. Ar unikālu platformu, ko mēs esam izveidojuši, mēs skatāmies uz jauna veida finanšu pakalpojuma radīšanu nākotnei,» norāda Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus), TransferWise līdzdibinātājs un vadītājs.

DB jau rakstīja, ka kompānijas iepriekšējā finanšu gadā, kas beidzās 2016. gada martā, ieņēmumi sasniedza 35 miljonus eiro un tie bija trīs reizes lielāki, nekā gadu iepriekš. Katru mēnesi TransferWise platformā cilvēki pārskaita vairāk nekā vienu miljardu eiro. Platformai ir vairāk nekā miljons lietotāju visā pasaulē un katru mēnesi tiek veikts vairāk nekā 600 tūkstošu transakciju.

Iepriekšējā finanšu gada beigās kompānijas ieņēmumi bija seši miljoni eiro mēnesī. Pēdējā finanšu gada laikā kompānijas ieņēmumi pieauguši trīs reizes – no 13 miljoniem 2015. gadā līdz 35 miljoniem 2016. gadā. Kompānija turpinājusi ieguldīt izaugsmē, tāpēc uzņēmumam bija 21 miljona eiro zaudējumi pirms nodokļu nomaksas.

2011. gadā Lielbritānijā TransferWise izveidoja igauņi T. Hinrikus un Kristo Kārmans (Kristo Käärmann).

Līdz šim uzņēmums piesaistījis 117 miljonus dolāru lielas investīcijas, tostarp no pazīstamā riska kapitāla fonda Andreessen Horowitz, uzņēmēja sera Ričarda Brensona, Paypal līdzdibinātājiem Pītera Tīla (Peter Thiel) un Maksa Levehina (Max Levchin).

Dalies ar šo rakstu