Igauņu dibinātā TransferWise iekāpj nākamajā līmenī 

Igauņu dibinātā un Lielbritānijā bāzētā finanšu tehnoloģiju kompānija TransferWise paplašina darbību un piedāvā jaunu pakalpojumu – Borderless kontu, kas ļauj uzņēmumiem vadīt to finanses starptautiski

Anda Asere, 23.5.2017

Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus), TransferWise līdzdibinātājs un vadītājs

Foto: TransferWise

Sākotnēji Borderless konts būs pieejams uzņēmējiem Lielbritānijā un Eiropā, bet starptautiska izvēršanās plānota vēlāk 2017. gadā. Tāpat gada beigās TransferWise piedāvās Borderless kontu un karti arī gala klientiem – privātpersonām.

Borderless konts nozīmē, ka uzņēmumi var veikt maksājumus un sūtīt naudu pāri robežām viegli, ātri un lēti. Tas līdzinās vietējam bankas kontam jebkurā valstī. Konta lietošanai nav mēneša maksas un par naudas saņemšanu nav jāmaksā. Veicot starpvalūtu darījumus, ir neliela caurspīdīga komisijas maksa. Uzņēmumi var turēt naudu 15 dažādās valūtās un tiem var piederēt vietējie konti Lielbritānijā, Eiropā un ASV. Vietējo kontu numuri Austrālijā, Kanādā un citās valstīs un arī citas valūtas tiks pievienotas pakāpeniski šī gada laikā.

«Banku pakalpojumi uzņēmumiem ir dārgi un grūti vadāmi, pat tādas alternatīvas kā PayPal maziem uzņēmumiem ir dārgas. Vēl sarežģītāk tas kļūst tad, ja tas ir starptautisks bizness – komisijas maksa ir augsta. Pamatojoties uz to, ko esam dzirdējuši no saviem klientiem, mums radās doma, ka TransferWise varētu palīdzēt. Mēs esam izveidojuši Borderless kontu, kas nav piesaistīts konkrētai valstij vai valūtai un dod uzņēmumiem vairāk brīvības un kontroles,» norāda Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus), TransferWise līdzdibinātājs un vadītājs.

TransferWise pakalpojumus mēnesī izmanto vairāk nekā miljons cilvēku – pārskaitot vairāk nekā vienu miljardu eiro, un ietaupot vairāk nekā 1,5 miljonus eiro katru dienu. Šobrīd kompānijā strādā 700 cilvēku deviņos birojos – nesen uzņēmums atvēra biroju Singapūrā, kas būs kā centrs kompānijas attīstībai reģionā.

Igauņi T. Hinrikus un Kristo Kārmans (Kristo Käärmann) nodibināja TransferWise 2011. gadā. Tas ir viens no Eiropas veiksmīgākajiem finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem, kas piesaistījis 117 miljonus dolāru investīcijas no tādiem labi zināmiem investoriem kā Andreessen Horowitz, Ričarda Brensona (Richard Branson), Valar Ventures un PayPal līdzdibinātāja Maksa Levehina (Max Levchin).

Db.lv jau rakstīja, ka no šī gada TransferWise ir rentabls uzņēmums. Tā ikmēneša ieņēmumi ir ap deviņiem miljoniem eiro un līdz ar to gada apgrozījums ir ap simt miljoniem eiro. «Mēs veidojam vienu no nedaudzajiem jaunajiem globālajiem finanšu pakalpojumu zīmoliem, kas rodas šobrīd. Ir grūti izveidot desmit reizes labāku produktu, ieiet tirgū un uzbūvēt savu zīmolu – tāpēc bankas un finanšu tehnoloģiju kompānijas sadarbojas. Sasniegt bezzaudējumu punktu tikai sešos gados kopš pakalpojuma palaišanas tirgū parāda, cik spēcīgi ir mūsu biznesa pamati. Šis ir tikai sākuma punkts. Ar unikālu platformu, ko mēs esam izveidojuši, mēs skatāmies uz jauna veida finanšu pakalpojuma radīšanu nākotnei,» norādīja T. Hinrikus.