Nosaukti Platīna peles 2016 ieguvēji

2016. gada 01. decembris plkst. 18:13
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) 18.gadskārtējās konferences ietvaros nosaukti Latvijā labākie informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) risinājumi un Latvijā labākais e-skolotājs.

Konkursam šogad tika iesniegti 37 pieteikumi četrās pamatkategorijās.

Platīna pele 2016 balvas Risinājumi biznesam balvu Platīna pele 2016 saņēma AS Swedbank mini karšu terminālis (mPos), ko izstrādāja Swedbank IT sadarbībā ar Ellore O”. Izstrādātais risinājums ir mazs un ērts mini karšu terminālis, kas darbojas ar viedtālruņa vai planšetdatora palīdzību un spēj pieņemt gan tradicionālās, gan bezkontakta maksājumu kartes.

Savukārt, LMT speciālbalvu un Platīna Peli saņēma SIA D8 Corporation par produkta Gate2Bank HCE Payments ieviešanu Minskas Tranzītu Bankā. LMT prezidents Juris Binde, pasniedzot balvu, uzsvēra, ka Latvijā izstrādāti digitāli risinājumi bankām ir ar vērā ņemamu eksporta potenciālu. D8Corporation ir starptautiska kompānija ar centrālo biroju Latvijā, kas veiksmīgi izstrādā un integrē IT risinājumus banku un finanšu nozares organizācijās, liekot uzsvaru uz mobilajām tehnoloģijām. Lai arī produkts sākotnēji ieviests Baltkrievijā, tas nemazina fakta nozīmīgumu, ka  NFC risinājums maksājuma kartes aizstāšanai ar viedtelefonu izstrādāts Latvijā.

Kategorijā E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai balvu Platīna pele 2016 saņēma publiskās pārvaldes dokumentu pārvaldības sistēmu integrācijas vides (DIV) izveide, ko izstrādāja AS RIX Technologies pēc Valsts reģionālās attīstības aģentūras pasūtījuma. Risinājums nodrošina standartizētu un drošu elektronisku dokumentu apriti starp publiskās pārvaldes iestāžu dokumentu vadības sistēmām (DVS), nodrošinot sūtījumu garantētu piegādi.

Šajā kategorijā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras speciālbalvu saņēma Elektronisko iepirkumu sistēmas apakšsistēma E-konkursi, ko pēc Valsts reģionālās attīstības aģentūras pasūtījuma izstrādāja AS RIX Technologies. «Uzskatām, ka elektroniskas informācijas aprite starp valsts pārvaldi, uzņēmējiem un iedzīvotājiem ir īpaši veicināma, tādēļ jārada ērti e-risinājumi. Elektroniskās iepirkumu sistēmas e-konkursu apakšsistēma domājams, ka kalpos par veiksmīgu platformu kvalitatīvai un caurspīdīgai iepirkumu veikšanai, tāpēc LTRK īpaši vēlas godināt tās izveidotājus,» saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Par veiksmīgāko E-paraksta integrācijas risinājumu atzina E-paraksta izmantošana Uzņēmumu reģistra funkciju īstenošanā, ko izstrādājis un ieviesis Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs. Risinājums nodrošina to, ka jebkuru pieteikumu klients var iesniegt elektroniskā formā, neapmeklējot iestādi klātienē. Šīs kategorijas partneris – VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC).

Kategorijā Labākais E-komersants 2016 balvu saņēma krāsu interneta veikals Krasas.lv, kas ir pirmais pilnvērtīgais krāsu interneta veikals Baltijā, kur pieejams viss nepieciešamais krāsošanai par izdevīgām cenām un ar ērtu piegādi līdz durvīm vai bez piegādes maksas Rīgā, Daugavpilī un Liepājā. Kategorijas partneri – Ekonomikas ministrija.

Šajā kategorijā tika piešķirtas vairākas veicināšanas balvas. Par šī gada inovatīvāko e-komersantu atzina SIA Lattelecom interneta veikalu Lattelecomveikals.lv. Par gada jaunpienācēju e-komercijā atzina Cherry Picking e-veikalu, bet interneta veikals 220.lv saņēma balvu kā 2016. gada labākā mobilā e-komercijas lietotne.

Par labāko e–skolotāju tika atzīta Talsu 2. vidusskolas informātikas skolotāja un direktora vietniece izglītības jomā Liene Katlapa. Šīs kategorijas partneris – Sabiedrība Tilde – labākajam e–skolotājam piešķirs naudas prēmiju; prēmijas fonds ir 1 000 EUR (ietverot nodokļus). Savukārt Microsoft Latvia speciālbalvu pasniedza Rīgas Angļu ģimnāzijas direktorei Maijai Kokarei.

Izdevniecības Dienas Bizness speciālbalvu par uzvaru portāla www.db.lv lasītāju balsojumā saņēma Talsu 2. vidusskolas informātikas skolotāja un direktora vietniece izglītības jomā Liene Katlapa.

Laureāti saņēma prestižo nozares balvu Platīna pele 2016, kas tiek piešķirta jau desmito gadu pēc kārtas, kā arī vairākas speciālbalvas. Konferences galvenais partneris ir SIA Latvijas Mobilais Telefons.

 

Dalies ar šo rakstu