Novgorodas gubernators: Latvijas iedzīvotāji – brauciet strādāt un dzīvot pie mums!

2011. gada 28. novembris plkst. 10:24
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

«Mums ir ļoti vajadzīgi kvalificēti speciālisti, un mēs ļoti labprāt gribētu redzēt pie sevis cilvēkus no Baltijas valstīm,» aicinot Latvijas cilvēkus braukt dzīvot un strādāt uz Novgorodu Krievijā, sacīja apgabala gubernators Sergejs Mitins.

Novgorodas apgabalā esot izjūtams cilvēku trūkums – joprojām jūtamas sekas pēc kara, kad apgabals zaudējis vienu miljonu iedzīvotāju. Apgabalā daudzi cilvēki ir pensijas un pirmspensijas vecumā. «Tāpēc mēs esam ļoti ieinteresēti, lai pie mums brauc dzīvot jauni un vidēja vecuma cilvēki,» intervijā laikrakstam Diena sacīja S. Mitins.

Jauns ārsts, ierodoties Novgorodā saņemot 200 tūkstošus rubļu (3340 latu) vienreizēju pārcelšanās pabalstu, viņam arī tiek piešķirts pašvaldības apmaksāts dzīvoklis un tiek garantēta alga no 25 tūkstošiem rubļu (417 latu) mēnesī, uzsvēra Novgorodas gubernators.

S. Mitins arī pastāstīja, ka apgabalā tiekot attīstīta dzīvokļu un kotedžu ciematu būve, kas ir paredzēti skolotājiem un citiem speciālistiem, kas vēlas  pārcelties uz Novgorodu.

Tāpat apgabalā esot lielas kūdras atradnes – 2,5 triljoni tonnu apmērā. «Ņemot vērā, ka mūsu enerģētiku nodrošina Gazprom darbība, tās [kūdras atradnes] netiek izstrādātas, mums nav tādas pieredzes, tādu uzņēmumu, kas varētu tās izstrādāt,» norādīja S. Mitins. Ja Latvijā ir kāds uzņēmums, kuram būtu interese apgūt minētās kūdras atradnes, Novgorodas apgabals būtu ļoti ieinteresēts sadarbībā, sacīja gubernators. 

Novgorodas gubernators arī piebilda, ka apgabalā ir daudz ezeru un upju, kā arī netālu atrodas Maskava un Pēterburga, kuras savieno ātrgaitas dzelzceļš un ātrgaitas maģistrāle.

Dalies ar šo rakstu