Ostas vilina ražotājus

2013. gada 18. aprīlis plkst. 8:25
Autors: Vēsma Lēvalde - Egons Mudulis
Dalies ar šo rakstu

Investīciju piesaiste ražošanā labāk veicas brīvzonām ar attīstītu infrastruktūru ostu tuvumā.

Uzņēmējiem ir svarīgas gan nodokļu atlaides speciālajās ekonomiskajās zonās un iespēja saņemt ES struktūrfondu atbalstu, gan atbilstoša infrastruktūra un cilvēkresursi, gan ostas tuvums optimālai loģistikai. «Atbalstam jābūt reālam, tas nedrīkst būt formāls. Katram uzņēmējam arī jāpiedāvā tieši tas, kas konkrēti viņam ir nepieciešams,» situāciju raksturo Ventspils brīvostas pārvaldes Mārketinga un attīstības nodaļas vadītājs Igors Udodovs. Tāpēc būtisks ir visu faktoru sabalansēts kopums, apstiprina arī citu brīvo ekonomisko zonu pārvaldes un uzņēmēji.

Ventspilī investīciju vides nodrošināšanā ir iesaistītas vairākas institūcijas. Brīvostas pārvalde var piedāvāt gatavu infrastruktūru, Ventspils Augsto tehnoloģiju parks un Biznesa inkubators – jaunam uzņēmumam nepieciešamus pakalpojumus. 2013.gadā noslēgsies sauskravu termināļa būvniecība. Taču jau aprīļa beigās no šīs piestātnes plānots uzkraut pirmo kuģi – eksportu sāks moduļu māju ražotne Heimdal Skonto. Eksporta iespēja, izmantojot ostu, ir viens no galvenajiem lielgabarīta produktu ražotāju nosacījumiem. Kompleksu atbalstu investoriem organizē arī Liepājā, kur ražošanas zonai piešķirta tikpat liela nozīme kā ostai.

Faktors, kas līdz šim veicināja ekonomisko aktivitāti, ir Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums augstas pievienotās vērtības investīcijām un jaunu produktu ieviešanai ražošanā. «Diemžēl nav zināms, vai nākamajā plānošanas periodā tāds būs, pagaidām tādu indikāciju nav,» zina teikt I.Udodovs. Ikvienā no brīvajām ekonomiskajām zonām ir konkrēti piemēri ES finansējuma ietekmei uz pozitīva lēmuma pieņemšanu par investīciju veikšanu.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām