Reklāmraksti

Palīgs pēdējā bastionā – noliktavā. Lai prece galamērķī nokļūtu nebojāta

, 28.11.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Parasti liela uzmanība tiek pievērsta produkcijas ražošanas procesam un tās kvalitātei. Uzņēmumu mārketinga speciālisti kopā ar ražošanas ekspertiem domā par primāro iepakojumu, lai tas būtu gan pievilcīgs, gan saglabātu produktu pēc iespējas ilgāk. Tikai pēc tam tiek domāts par noliktavu, preču kraušanu un pārvietošanu. Šis posms joprojām daudziem nešķiet pietiekami svarīgs, lai tajā iedziļinātos, veiktu aprēķinus utt. Tomēr ir kļūdaini tā domāt! Iepazīstieties, kādus palīgus varat aicināt talkā noliktavā, lai prece galamērķī nokļūtu ideālā stāvoklī.

Noliktava ir katra uzņēmuma pēdējais bastions. No tā, kādā veidā prece no tās iznāk, ir atkarīgs tās turpmākais liktenis: vai un kādā stāvoklī tā saglabāsies, kamēr nonāks līdz galamērķim un patērētājam. Cik bieži gan nav dzirdēts, ka krava, pārvadājot, ir sagāzusies. Tie uzņēmumam ir 100% zaudējumi.

Visbiežāk noliktavā prece glabājas uz paletēm. Uz tām ir sakrautas kastes, maisi, termoiepakojumi u.c. Šādi sakrautas paletes pārvadāt nav iespējams, tās ir jāaptin ar plēvi.Kas ir sakrauts uz paletes, cik stabila tā ir bez aptīšanas ar plēvi, cik tāls ceļš precei ir paredzēts, ar kādu transportu tā tiks vesta – uz šiem jautājumiem ir jāatbild, lai izvēlētos pareizāko risinājumu.

Preces kvalitāti garantē ar iekārtu aptītas paletes

Paleti ir iespējams aptīt gan ar rokām, gan ar palešu aptīšanas iekārtu. Aptīšanai ar roku tiek izmantoti ruļļi, kur katrā ir aptuveni 200–300 metru plēves. Ar roku aptīt paleti vienmērīgi nav iespējams, turklāt spēks, kas tiek pielikts šādai aptīšanai, ir salīdzinoši neliels un preci nevar pietiekoši stingri fiksēt. Ar roku aptītu paleti var visai droši pārvietot noliktavas teritorijā, ceļot to manuāli vai arī ar pacēlāju.

Savukārt labi, t.i., stingri, aptīta palete, ko nodrošina aptīšanas iekārtas, neraugoties uz ceļa garumu, segumu, šofera meistarību, bremzēšanas nepieciešamību un citiem apstākļiem, līdz klientam nokļūs nesagāzusies.

Ar palešu aptinēju iepakotas paletes kvalitāte nebūs atkarīga no aptinēja garastāvokļa, spēka, vēlmes ātrāk iztaisnot muguru, aiziet pusdienās vai citiem cilvēciskiem faktoriem. Preces uz paletes būs vienmērīgi aptītas, jūs vienmēr zināsit, cik ātri paleti tiks sapakota un cik daudz plēves nepieciešams vienai paletei. Turklāt paletes aptīšanas laikā operators ir brīvs un viņam ir laiks veikt citas darbības.

Stabilāka palete ar stingrāk nostieptu plēvi

Plēvēm piemīt īpašība pēc nostiepšanas savilkties atpakaļ, tāpēc ir svarīgi: jo vairāk plēve tiks nostiepta aptinot, jo stabilāku paleti iegūsim.

Ar roku vai palešu aptinēju plēve tiek stiepta ar spēku – jo spēcīgāk stiepj, jo līdz paletei tā nonāk stingrāk nostiepta un šaurāka. Šāds paņēmiens der, ja ir jāaptin neliels daudzums palešu, t.i., līdz 30 paletēm dienā. Produktam jābūt ļoti stabilam, lai to nesagāztu.

Lai iegūtu ne tikai stabili aptītu paleti, bet arī ekonomētu izlietoto plēvi, iepakošanas risinājumu uzņēmuma SIA Profipak SL speciālisti iesaka izmantot metodi, kad plēve tiek izstiepta tieši pirms padošanas uz paleti. Šāda plēve ir plānāka, līdz ar to tās metra pašizmaksa ir zemāka. Plēve uz paletes tiek uzklāta bez pārmērīga spēka, un ir iespējams aptīt pat tukšas PET pudeles, tās nesagāžot. Šādu aptīšanas metodi var nodrošināt tikai palešu aptīšanas iekārta, kam ir pre-stretch funkcija.

Profipak SL pārdošanas speciālists Edgars Dinsbergs stāsta, ka, veicot testus ar dažādiem produktiem un plēvēm pie klienta vai Profipak SL demonstrācijas zālē, ir veikti neskaitāmi testi un aprēķini par vienas paletes aptīšanas pašizmaksu. „Izmantojot lēto plēvi, kas dažkārt maksā pat 1,50 EUR/kg (nezināmas izcelsmes ražotājvalsts), uz vienu paleti tiek patērēti vidēji 300–400 g, dažkārt pat 800 g plēves (ar roku tītām paletēm vēl vairāk), bet mums ir izdevies sasniegt pat 60 g plēves izlietojumu uz paleti, un pat tad, ja plēve maksā 3,50 EUR/kg, vienas paletes pašizmaksa (300 g) ir 0,45 EUR pret 0,21 EUR,” pieredzē dalās speciālists.

Robopac aptīšanas iekārtu modeļi: katra klienta vajadzībām

Viens no vadošajiem palešu aptinēju ražotājiem pasaulē Robopac piedāvā 19 iekārtu modeļus, un katram iespējamas vairākas modifikācijas. Robopac Latvijā oficiāli pārstāv SIA Profipak SL, un tā īpašu mācības kursu apguvušie pārdošanas speciālisti spēs piemeklēt katra klienta vajadzībām visatbilstošākos aptīšanas iekārtu variantus. Tiek ņemts vērā un izvērtēts gan aptīto palešu skaits dienas laikā, gan tas, cik daudz un kādi produkti atrodas uz paletes, gan vieta, kur notiek palešu aptīšana, higiēnas prasības, mitrums, temperatūra, grīdas segums, paletes svars, palešu pārvietošanas iekārtas, paletes ceļš līdz gala patērētājam, gan arī tas, vai palete ir tikai jāpārvieto vai arī tai ir nepieciešama aizsardzība no mitruma, putekļiem un ultravioletā starojuma. Profipak SL speciālisti saviem klientiem vienmēr piedāvās vairākus variantus un palīdzēs izkalkulēt uzņēmuma specifikai un budžetam atbilstošākos aptīšanas iekārtu risinājumus.Aptīšanas iekārtas var testēt gan Profipak SL demonstrāciju zālē, gan arī pie klienta noliktavā.

Risinājums kombinētajām paletēm

Lai kombinētās paletes, uz kurām ir sakrautas dažādas preces, netiktu bojātas, Rotoplat un Robot sērijas palešu aptinējiem ir iespēja iestatīt dažādu spriegojumu katrā paletes līmenī un uz stūriem. Iespējams plēvi savērpt kā virvi roping device, tādējādi ar vienu iekārtu veicot gan aptīšanu, gan strapošanu.

Iekārtām ir iespēja aptīšanu vadīt ar pulti vai pat automatizēt – operators tikai uzliek neaptītu paleti uz rullīšu konveijera, palete virzās pa to, un konveijera otrā galā var noņemt jau aptītu paleti.

Īpašs piedāvājums: lieliska kombinācija!

Sadarbībā ar ASV strečplēves ražotāju Berry Plastic tiek piedāvāta lieliska kombinācija: Robopac palešu aptinējs + Stratos strečplēve, kas ir ne tikai īpaši plāna (sākot no 9 mikroniem (my)), bet arī īpaši dzidra, ļaujot izcili saskatīt gan aptītos produktus, gan arī nolasīt vajadzīgo informāciju, un ir arī ļoti izturīga pret caurduršanu. Plēves ražošanas tehnoloģija ir pilnīgi atšķirīga no Eiropā pieejamajām strečplēvēm, kas nodrošina arī neticami labos rezultātus.

Vairāk informācijas par Profipak SL pārstāvētajām Robopac iekārtām un to piedāvātajām iespējām, kā arī par citu pasaules vadošo iepakojuma iekārtu ražotāju piedāvājumu varat uzzināt uzņēmuma mājaslapā: www.profipaksl.lv

Labprāt konsultēsim un atbildēsim uz jūsu jautājumiem.

Zvaniet pa tālruni: 29415851 (valdes loceklis Sandris Lormanis)

Komentāri

Pievienot komentāru