Papildināta galerija - Gada būve Latgalē: Iegulda izglītībā un infrastruktūrā

2014. gada 09. decembris plkst. 10:20
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

Latgalē 2014. gadā apgūtas pieklājīgas investīcijas izglītības un kultūras objektos, turpinājušies ieguldījumi ūdenssaimniecības projektos un ielu sakārtošanā, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Uz kopējā Latgalē realizēto projektu fona īpaši izceļas vairāki šajā gadā pabeigti nozīmīgi izglītības iestāžu objekti – to vidū gan jaunbūves, gan rekonstrukcijas projekti. Investīciju ziņā apjomīgākais ir Daugavpils Universitātes (DU) Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju jaunais korpuss, kas ir viens no modernākajiem studiju un pētniecības korpusiem Latvijā, nodrošināts ar dārgu un unikālu aprīkojumu. Projekta kopējās izmaksas – 11,08 milj. eiro.


Šogad tika nodota ekspluatācijā arī jaunā Rēzeknes Augstskolas (RA) Inženieru fakultātes ēka, līdz ar to apvienojot visas Inženieru fakultātei piegulošās ēkas un laboratorijas vienotās telpās un teritorijā. Kopējais projekta finansējums bija 6,79 miljoni eiro. Jāatgādina, ka 2013. gadā pēc septiņu gadu ilgiem rekonstrukcijas darbiem tika atklāta RA vēsturiskā ēka, valsts nozīmes arhitektūras piemineklis (šis projekts izmaksāja gandrīz 6 milj. eiro). 


Rēzeknē procesā ir vēl viens liels izglītības infrastruktūras projekts – Austrumlatgales Profesionālās vidusskolas (nākotnē – Rēzeknes tehnikums) rekonstrukcija, ko plānots pabeigt 2015. gadā. Projekts tiek realizēts ar ERAF līdzfinansējumu, tā kopējās izmaksas ir 12,13 milj. eiro. Šā projekta galvenais būvuzņēmējs – SIA Latvijas energoceltnieks. Šogad ir pabeigta arī Daugavpils profesionālās vidusskolas piecu ēku renovācija, kas izmaksāja 5,3 miljonus eiro (bez PVN), būvuzņēmējs - SIA Arčers. 


Visu rakstu Iegulda izglītībā un infrastruktūrā
 lasiet 9. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu