Papildināta - Iepirkšanās centrā Olimpia ievieš maksu par auto novietošanu

2015. gada 23. novembris plkst. 17:06
Dalies ar šo rakstu

(Pievienots CSDD komentārs.)

No šodienas, 23. novembra, iepirkšanās centrā Olimpia (Āzenes ielā 5, Rīgā) darbosies autostāvvietu video kontroles sistēma. Ar tās palīdzību iepirkšanās centra apmeklētāji varēs novietot automašīnas bez maksas līdz trīs stundām diennaktī.

«Ņemot vērā iepirkšanās centra atrašanās vietu, joprojām liela daļa autostāvvietas pakalpojumu izmantotāji ir apkārtējo biroju darbinieki un blakus esošās augstskolas studenti, kaut gan primāri tā ir paredzēta mūsu klientiem. Redzam, ka stāvvieta ir aizņemta jau pirms veikalu darba laika sākuma. Līdz ar to, neraugoties uz tās vairāk nekā 600 vietu lielo ietilpību, veikalu, sporta kluba un ēdināšanas zonas klientiem ir arvien grūtāk atrast brīvu vietu savas automašīnas novietošanai,» stāsta iepirkšanās centra Olimpia vadītāja Zane Šulca.

Ar jaunās videosistēmas palīdzību arī turpmāk tiks nodrošināta autostāvvietas pieejamība iepirkšanās centra klientiem - trīs stundas diennaktī autostāvvietā būs bez maksas. Savukārt, sākot ar ceturto stundu, maksa būs 5 eiro stundā.

Video kontroles sistēma, pazīstama ar nosaukumu AutoPay, ir viens no jaunākajiem autostāvvietu tehnoloģiskajiem risinājumiem Eiropā, kas darbojas Norvēģijā un drīzumā tiks ieviesta vēl piecās Ziemeļeiropas valstīs. Tās pamatā - optisks numura zīmju atpazīšanas risinājums, kas nodrošina stāvvietas darbību bez barjerām un to, ka pakalpojums tiek apmaksāts ar pēcapmaksu. Iebraucot autostāvvietā, videokameras fiksēs automašīnas valsts reģistrācijas numuru, un sistēma uzsāks laika atskaiti. Izbraucot no autostāvvietas, videosistēma pēc automašīnas valsts reģistrācijas numura noteiks, vai klients ir iekļāvies noteiktajā bezmaksas laikā. Gadījumos, kad šis laiks tiks pārsniegts, klientam tiks nosūtīts rēķins pa pastu uz deklarēto dzīves vietu.

Sistēmu Latvijā nodrošinās autostāvvietu apsaimniekotājs EuroPark Latvia.

Savukārt Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāve Agnese Korbe pastāstīja, ka pēc Ceļu satiksmes likuma informācija par fiziskajai personai piederošu transportlīdzekli, identificējot personas datus, ir ierobežotas pieejamības informācija, un to var iegūt tiesībaizsardzības iestādes, valsts un pašvaldību iestādes, citas likumā noteiktas personas, kā arī personas, kuras nosaka Ministru kabinets un kurām informācija nepieciešama darba vai dienesta funkciju veikšanai.

Minētajos tiesību aktos nav noteiktas SIA EuroPark Latvia tiesības iegūt informāciju par transportlīdzekļa piederību fiziskai personai. Tas nozīmē, ka CSDD šādu informāciju SIA EuroPark Latvia nedrīkst un līdz ar to - neplāno sniegt, atzīst A. Korbe. 

Dalies ar šo rakstu