Ražošana

Par godu Latvijas simtgadei Sakret dāvinās vairāk nekā 100 ģerboņus

Zane Atlāce - Bistere, 10.05.2018

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Svinot valsts simtgadi, būvmaisījumu ražotājs Sakret dāvinās vairāk nekā 100 Latvijas Republikas ģerboņus Latvijas institūcijām un pašvaldībām.

Pirmais Latvijas Republikas ģerbonis uzdāvināts Valsts prezidenta kancelejai– tā svinīga pasniegšana notika trešdien, 9.maijā Rīgas pilī, Pils laukumā 3, Rīgā.

Ģerboni plānots dāvināt visām novadu domēm, lielajām pilsētām, kā arī Rīgas Tehniskajai Universitātei, Biznesa augstskolai Turība un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai.

Sakret ģerbonis ir izliets no betona, apstrādāts ar īpašu aizsargkārtu un pirms projekta uzsākšanas saņēmis Valsts Heraldikas komisijas akceptu par tā precīzu izstrādi. Tas sver 15 kilogramus, ir 420x594 mm liels un 30 mm biezs, un veidots tā, lai varētu izvietot gan iekštelpās, gan ārpusē pie ēku fasādēm.

«Esam Latvijas uzņēmums, kas vēlas sveikt savu valsti simts gadu jubilejā. Kad domājām par to, kā to izdarīt, radās ideja izcelt vienu no Latvijas galvenajiem simboliem līdztekus karogam un himnai – ģerboni,» saka AS Sakret Holdings padomes priekšsēdētājs Andris Vanags.

Pirmais AS Sakret Holdingā ietilpstošais uzņēmums SIA Sakret dibināts 2003. gadā ar ražotni Rumbulā un pašreiz holdings ar četrām rūpnīcām ir lielākais būvmaisījumu ražotājs Baltijā.