Viedierīces

Piedāvās tālruni ar "neredzamu" kameru; iedvesmas avots - luksusa automašīna

Lelde Petrāne, 08.01.2020

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Drīzumā tirgū būs pieejams "OnePlus" viedtālrunis ar elektrohromatiskā stikla tehnoloģiju, kas ļauj tam mainīt caurspīdīgumu un piešķir "neredzamu" kameru.

Starptautiskā mobilo tehnoloģiju kompānija "OnePlus" tehnoloģiju izstādē "CES 2020" prezentējusi pirmo konceptviedtālruni "OnePlus Concept One".

"OnePlus" konceptviedtālruņa dizaina izstrādē sadarbojies ar luksusa sacīkšu automašīnu un superauto ražotāju "McLaren".

"Šis konceptviedtālrunis ir nozīmīgs viedtālruņu nākotnes formas eksperiments. "Neredzamā" kamera ir jauns kameras dizains. Aizmugurējās kameras objektīvus slēpj elektrohromiskais stikls, un tie kļūst redzami tikai tad, kad kamera tiek izmantota. Šis ir tikai sākums, un mēs turpinām pētīt papildu iespējas," stāsta "OnePlus" dibinātājs un izpilddirektors Pīts Lau (Pete Lau).

Stikls, kas izmantots viedtālrunī "OnePlus Concept One", satur organiskas daļiņas, kuras pakļaujot elektriskajam laukam, rodas dažādas krāsu nianses. Lietojot atšķirīgu spriegumu, mainās gaismas caurlaidības īpašības, ļaujot stiklam mainīties no pavisam melna uz caurspīdīgu. Stikla virsma piedāvā arī praktisku ieguvumu, kalpojot kā iebūvēts polarizācijas filtrs un ļaujot lietotājiem iegūt asākas, detalizētākas bildes spēcīgā apgaismojumā.

Sadarbībā ar "McLaren" izdoti divi modeļi ierobežotā skaitā. "OnePlus Concept One" smēlies iedvesmu no līdzīgas tehnoloģijas, kas izmantota "McLaren 720S Spider" luksusa sporta automašīnā. Tās virsma, kas stiklota ar elektrohroma stikla paneli, var ātri pārslēgties starp tonētiem un caurspīdīgiem stāvokļiem. Turklāt "OnePlus Concept One" dizains integrē gan stiklu, gan ādu, izmantojot to pašu luksusa apdari, kas īpaši pielāgota "McLaren" superautomašīnās – ikoniskajā papaijas-apelsīna krāsā, kas ir veltījums "McLaren Racing" vēsturei un šobrīd redzams uz "McLaren Racing" Formula 1 automašīnas.

Lai gan elektrohromatiskais stikls jau šobrīd tiek izmantots automašīnās un lidmašīnās, tehnoloģijas pielāgošana viedtālrunim "OnePlus" prasījusi apjomīgu darbu.

Viens no lielākajiem izaicinājumiem bija padarīt stiklu īpaši plānu un vieglu, nepadarot to trauslu. Elektrohromatiskais stikls parasti sastāv no diviem stikla paneļiem, starp kuriem ir krāsu maiņas materiāls. Viedtālrunī "OnePlus Concept One" izdevies radīt daudz plānāku materiālu nekā pierasts nozarē. Katrs stikla panelis ir tikai 0,1 mm biezs, kopā veidojot 0,35 mm plānu stiklu. Tas ir tikpat plāns kā displeja stikla aizsargplēve.

"OnePlus Concept One" stiklam nepieciešamas tikai 0,7 sekundes, lai pārietu no necaurspīdīgi melnas krāsas uz pilnīgi caurspīdīgu, kas ir īsāks laiks, nekā vajadzīgs, lai kameru pilnībā aktivizētu. Un tas gandrīz neizmanto tālruņa jaudu. OnePlus komanda pavadījusi gandrīz astoņus mēnešus, izmēģinot vairāk nekā simt dažādu iespēju, pirms izvēlējās labāko izskatu, ātrumu un enerģijas patēriņu.

Komentāri

Pievienot komentāru