Piekrišanu kļūt par Jauno jātnieku skolas izpilddirektori sauc par pareizo izvēli 

«Kad man piedāvāja šo darbu, atcerējos, ka man taču bērnībā mīļākie dzīvnieki bija zirgi. Vecāki mani nelaida mācīties jāt, es meloju mammai, ka braucu ciemos pie draudzenes, bet īstenībā braucu uz stalli. Man neko daudz tur neļāva darīt, taču varēju zirgus patīrīt, paķemmēt, paglaudīt. Tā tas viss toreiz arī beidzās. Tagad redzu- tas aplis ir apgājis riņķi,» laikrakstam Diena stāstījusi Inga Praņevska, kura pērnvasar pieņēmusi piedāvājumu kļūt par Jauno jātnieku skolas izpilddirektori.

Dienas Bizness, 2013. gada 28. maijs plkst. 8:48

Viņa smejoties, ka par šo pavērsienu ziņu jau devušas mistiskas zīmes, ko pati gan nav mācējusi nolasīt. «Šī iespēja nāca brīdī, kad dažādu iemeslu dēļ apstājās visi mani kino un kultūras projekti, kam vēl bija jāturpinās. Vēlāk arī pamanīju, ka jau pasen esmu nopirkusi somu, kam zirgi uz oderes,» viņa sacījusi.

Dažādus kultūras projektus I. Praņevska vadījusi ilgu laiku. Kultūras menedžmentu arī studējusi Latvijas Kultūras akadēmijas maģistrantūrā, bet bakalaura grāds iegūts uzņēmējdarbības vadībā Banku augstskolā.

Kā raksta Diena, nozīmīgs posms viņas karjerā saistās ar biedrību Avantis, kur vadīto projektu sarakstā ir mūzikas grupas Astro'n'out menedžments, ZZ čempionātu rīkošana un ZZ stipendiju pasniegšana. Gan Avantis, gan arī I. Praņevskas dzīvesdraugs režisors Dzintars Dreibergs esot vainīgi pie viņas intereses un «sapīšanās» tieši ar kino.

Sākot strādāt Jauno jātnieku skolā, viņa esot bijusies, ka būs jāstrādā korporatīvajā vidē ar darbalaiku no 8.00 līdz 18.00 un ka pārtrūks saikne ar mīļo kino vidi.

Taču tā neesot noticis. Viņa joprojām brīvajā laikā palīdz kino projektos, bet pamatdarbs ļaujot ideāli savienot gan radošumu, gan pienākumu daudzpusību, gan mīlestību pret dzīvniekiem un dabu. «Strādājot ar zirgiem, ir daudz lielāka atbildība - ne vien par termiņiem un paveicamajiem darbiem, bet arī par dzīvām būtnēm,» skaidrojusi I. Praņevska un stāstījusi par patlaban galveno uzdevumu - tiek celta jauna ziemas manēža, kas būs lielākā Latvijā un ļaušot vairāk attīstīties kā jāšanas skolai, esot doma piedāvāt arī reitterapiju.

Paralēli viņa ar palīgu komandu rīko sacensības, citus pasākumus ar zirgu piedalīšanos, gādā par skolas atpazīstamību un balansē starp dažādajām pasaulēm - zirgu īpašniekiem, treneriem, sportistiem, zirgkopjiem, raksta Diena.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2013. gada 24. maijs plkst. 15:46

Trīs jauni cilvēki, trīs zirgi, neviena kredīta — tāda ir nesen dibinātās...

2013. gada 13. marts plkst. 8:00

Zirgkopība Armanda lauku jātnieku kluba saimniekam Armandam Šteinam ir dzīvesveids, kas sniedz...

2012. gada 17. septembris plkst. 14:28

«Tā bija skaista vasaras noslēguma diena ar zilām debesīm un nevienu mākoni,...

2010. gada 25. maijs plkst. 12:15

Vienā no Alūksnes novada saimniecībām knišļu kodienu dēļ jau nobeigušies divi zirgi....

2010. gada 08. aprīlis plkst. 15:21

Jātnieku policija no Rīgas nomales «pārcelsies» uz galvaspilsētas centru....

Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...