Lauksaimniecība

Polijā konstatēts trako govju slimības gadījums

LETA--AFP, 05.02.2019

Foto: pixabay.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Polijā ir konstatēts trako govju slimības jeb sūkļveida encefalopātijas (BSE) atipisks gadījums, tomēr šis izolētais gadījums nav radījis risku cilvēku veselībai, pirmdien paziņoja Polijas galvenais veterinārāsts Kšištofs Nemčuks.

«Polijā ir apstiprināts atipiskas BSE formas gadījums,» sacīja Nemčuks, kuru citēja Polijas ziņu aģentūra PAP.

«Saskaņā ar Pasaules dzīvnieku veselības organizācijas (OIE) datiem, BSE atipiskā formā, kāda konstatēta Polijā, neietekmē Polijas kā valsts ar nenozīmīgu BSE risku statusu,» viņš piebilda.

BSE tika konstatēta govij Mirskas ciemā Polijas dienvidrietumos, Čehijas un Vācijas robežu tuvumā. Šī govs ir iemidzināta, sacīja Nemčuks.

Slimības atipiskais paveids tika konstatēts 24.janvārī rutīnas pārbaudes laikā, paziņoja OIE.

Organizācija piebilda, ka atipiskā BSE «notiek spontāni visās liellopu populācijās ar ļoti zemu biežumu» un kā tāda «neietekmē oficiālo BSE riska novērtējumu Polijā».

BSE konstatēšana liellopiem Lielbritānija 1996.gadā pamudināja Eiropas Savienību (ES) noteikt Lielbritānijas liellopu gaļas un tās produktu embargo, jo cilvēks, lietojot uzturā ar BSE slimu lopu gaļu, var saslimt ar Kreicfelda - Jākoba slimību, kas cilvēkiem var būt nāvējoša.

Šis embargo Eiropā tika atcelts 1999.gadā.

Polijā pirmdien ieradās Eiropas Komisijas (EK) inspektori, lai izmeklētu ziņas, ka kādā Polijas lopkautuvē kauti slimi lopi, bet gaļa pārdota cilvēku patēriņam un pat eksportēta uz 13 citām ES valstīm.