Produktu datu falsificēšanas skandāls izraisa strauju Mitsubishi Materials akcijas cenas kritumu

2017. gada 24. novembris plkst. 17:45
Autors: LETA
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Japānas kompānijas «Mitsubishi Materials» akcijas cena piektdien nokritusies par vairāk nekā 8% saistībā ar ziņām, ka uzņēmuma struktūrvienības falsificējušas produktu datus.

Kompānijas akcijas cena Tokijas fondu tirgū piektdien nokritusies par 8,06% - līdz 3760 jenām (28,53 eiro).

«Mitsubishi Materials» vadītājs Akira Takeuči jau atvainojies par šo skandālu, kas varētu ietekmēt vairāk nekā 250 klientus, tostarp Ķīnas, Taivānas un ASV uzņēmumus.

Taču viņš noraidījis ierosinājumus atkāpties no amata vai samazināt savu atalgojumu, uzstājot, ka viņa pienākums bijis noteikt skandāla iemeslu un īstenot preventīvus pasākumus.

«Mitsubishi Materials» ceturtdien paziņoja, ka starp ietekmētajiem produktiem ir gumijas blīvējuma materiāli, kas tiek bieži izmantoti, lai novērstu šķidrumu vai gāzes noplūdes no caurulēm dažādās nozarēs, tostarp aviācijas un automašīnu ražošanas sektoros, norāda uzņēmums.

Tāpat šis skandāls ietekmējis misiņa slokšņu produktus, kas tiek izmantoti automobiļiem, un citus ražojumus.

«Mitsubishi Materials» norāda, ka struktūrvienības falsificējušas specifikāciju datus pirms atsevišķu produktu izsūtīšanas klientiem. Uzņēmums piebilst, ka tas sadarbojas ar ietekmētajiem klientiem, lai nodrošinātu to produktu drošību.

Šīs ziņas izskanējušas neilgi pēc tam, kad atklājušās kvalitātes kontroles un pārvaldības nepilnības lielos Japānas uzņēmumos, tostarp «Kobe Steel», «Nissan» un «Subaru».

Dalies ar šo rakstu