Rāmkalni: japāņiem vajag tikai Latvijas dzērvenes 

Sukāžu, pastilu un sīrupu ražotājs Rāmkalni Nordeco plāno ieiet Polijas tirgū un izvērsties Āzijā.

Sandra Dieziņa, 26.4.2018

Foto: Edijs Pālens/LETA

Rāmkalni Nordeco projektu vadītājs Mārtiņš Pauls Db.lv pavēstīja, ka Polija ir stratēģiski svarīgs tirgus. Tajā ir 40 miljoni iedzīvotāju un, ja tajā izdotos iekļūt, būtiski pieaugtu sukāžu rūpnīcas ražošanas apjomi. Ar sukādēm esam pārklājuši visu Baltiju, neskatāmies vairs uz katru valsti atsevišķi, bet kā uz vienotu tirgu, klāsta M. Pauls. Var tikt iekšā gan lielākajos tīklos, gan arī mazajos veikaliņos, tikai jāiet un jārunā, viņš piebilda. Uzņēmums arī nodarbojas ar nepieciešamo ogu un augļu audzēšanu.

Kā atklāja M. Pauls, cidonijas iedēstītas 18 ha platībā un tiek plānots novākt 5 t cidoniju no viena hektāra. Pērn ievāktas 30 tonnas cidoniju. Pēdējos gados esot vērojams vesels cidoniju audzēšanas vilnis, daudzi izvēlas tās audzēt. Ķirbji iedēstīti 2,5 ha un plānots izaudzēt līdz 25 t ķirbju. Rabarberi iedēstīti 5 ha un plānots novākt 5 t/ha.

Runājot par dzērvenēm, uzņēmums apgūst Latgali, kur Zilupes purvos iedēstīti 10 ha dzērveņu. Šīs ogas plānots iegūt ap 10t/ha. M. Pauls atklāj, ka Latvijas dzērvenes ļoti iecienījuši japāņi. Pērn bija slikta dzērveņu raža un Rāmkalni Nordeco nolēma trūkstošās ogas iepirkt Kanādā, taču sadarbības partnerim no Japānas tas nav derējis, viņš vēlējās tikai Latvijas dzērvenes.

Japāņi arī skatās uz rabarberu sukādēm. Katru trešo mēnesi uz Japānu tiek sūtīts konteiners ar preci un uzņēmums ir gandarīts par sadarbību. Uzņēmuma vadība regulāri piedalās izstādēs, nule kā apmeklēta izstāde Singapūrā un tiek gaidīti rezultāti.