Rīgas miesnieks: nākamgad vairāki gaļas ražotāji var bankrotēt

2011. gada 02. decembris plkst. 10:36
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Augsto izejvielu cenu dēļ nākamgad gaļas produkcijas ražotāji būs spiesti celt cenas.

Ja tas netiks darīts, vairāki uzņēmumi var nonākt grūtības vai pat bankrotēt, atzīst a/s Rīgas miesnieks valdes priekšsēdētājs Juhans Mats.

Izejvielas cenas pieaugums bijis dramatisks - salīdzinot šā gada janvāri ar decembri - cenas galvenajām pozīcijām augušas pat par 208 %, 212 % un 253 %, kas sadārdzina gala produkciju. Galvenais cenu kāpuma iemesls - dārgāka barība un šis process vērojams ne vien Latvijā, bet visā Eiropā. Baltoties uz šīm izmaiņām, uzņēmumam vajadzētu celt gatavās produkcijas cenu, taču tas nav iespējams, jo iedzīvotāju pirktspēja ir maza.

Ja cenas netiks paaugstinātas, uzņēmumi var bankrotēt. Problēmas jau radušās putnu fabrikai Ķekava, BLC, MVA, bet slēgts ir Triāls. Tagad jautājums - kas notiks tālāk un to neviens nezina, tā J. Mats.  Ja izejvielu cenas turpinās kāpt līdzšinējā dinamikā, tad nākamgad būs jāpierod pie tā, ka katru mēnesi cenas pieaugs, tā a/s Rīgas Miesnieks valdes priekšsēdētājs. Tas, ka ražotājiem var nākties cenas pārskatīt katru mēnesi, esot pilnīgi iespējams. Tas ir jautājums par izdzīvošanu, piebilda uzņēmuma vadītājs.

Problēmas ražotājiem radot arī lielveikalu cenu diktāts, kam ražotāji spiesti pakļauties. Pretējā gadījumā sortiments samazinātos un tā vietā ienāktu importa preces. Rīgas miesnieks cenas gatavojas pārskatīt nākamā gada sākumā, bet cik lielas izmaiņas būs, netiek atklāts. Kompānija ir gaļas tirgus līderis, aizņemot aptuveni trešdaļu no gaļas izstrādājumu tirgus.

Dalies ar šo rakstu