Nodokļi

Rīvē mikrouzņēmumu nodokļa kantes

Māris Ķirsons
, 19.03.2015

Kārlis Šadurskis

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saeimai piedāvā atlikt Mikrouzņēmumu nodokļa likuma grozījumu izskatīšanu otrajā lasījumā , ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Šodienas Saeimas plenārsēdes darba kārtībā ir divi projekti grozījumiem Mikrouzņēmumu nodokļa likumā. Viens paredz otrajā lasījumā izskatīt grozījumus, kas iesniegti Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, bet ir priekšlikums to izskatīšanu pārcelt uz 26. marta plenārsēdi. Tādējādi mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem zūd cerības uz to, ka parlamentārieši pagūs izdarīt izmaiņas, kuras stāsies spēkā līdz 15. aprīlim, kad jāiesniedz pirmā ceturkšņa deklarācija un jāveic šī nodokļa maksājums pēc 9% likmes, nevis pašlaik spēkā esošās 11%. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis norādīja uz to, ka politiķi savu solījumu pildīs, tāpēc ir iesniegti vēl vieni grozījumi Mikronodokļa likumā, kas paredz īpašu gadījumu 2015. gada pirmā ceturkšņa deklarācijas iesniegšanas un nodokļa nomaksas termiņu noteikt no 15. līdz 25. maijam (nevis, kā parasti, 15. aprīlim).

«Neļausim šī nodokļa maksātājiem iesniegt deklarācijas agrāk par 11% nodokļa likmi,» grozījumu pamatbūtību atklāj K. Šadurskis. Viņš arī norāda, ka šim grozījumu projektam lūgs noteikt steidzamību, lai par to varētu uzreiz nobalsot arī otrajā – galīgajā – lasījumā un tas varētu stāties spēkā.

Grozījumi jāaptur

Savukārt LDDK iebilst pret sasteigtām un sarežģītām Mikrouzņēmumu nodokļa piemērošanas izmaiņām, jo paredzēts noteikt nozares, kurās Mikrouzņēmumu nodoklis nevarētu tikt piemērots. Turklāt tiek paredzēts, ka grozījumi faktiski stātos spēkā ar atpakaļejošu datumu. «2014. gada rudenī LDDK ar Finanšu ministriju parakstīja Nodokļu politikas stratēģiju 2015. gada līdz 2017.gadam, kurā noteikts, ka jānodrošina nodokļu sistēmas stabilitāte un paredzamība, kā arī nodokļu sistēma, cik vien iespējams, jāvienkāršo un jāuzlabo tās administrēšana. Izmaiņas, kas patlaban tiek rosinātas Mikrouzņēmuma nodokļa likumā, ir skaidrā pretrunā ar visiem šiem nosacījumiem. Būtiskākais – nodokļu sistēmai jābūt paredzamai un stabilai, lai uzņēmumi zinātu, ar ko rēķināties.

Mikrouzņēmumu nodokļa likums nesen jau ir ticis grozīts, un nav pieļaujams tik īsā laikā to mainīt atkal, sistēmu vēl vairāk sarežģījot,» uzsver Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone.

Visu rakstu Rīvē mikrouzņēmumu nodokļa kantes lasiet 19. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru