Startē vērienīgākais projekts

2017. gada 31. janvāris plkst. 9:09
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

Februārī tiks sākta Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles būvniecība; tas ir šobrīd apjomīgākais projekts publiskajā sektorā, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Būvniecības līguma summa ir 25,63 milj. eiro, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā. Kopā ar PVN kopējās projekta izmaksas pārsniegs 31 milj. eiro. Par būvdarbu veicēju apstiprināta piegādātāju apvienība Merks – Ostas celtnieks, kurai saskaņā ar līgumu projekts jārealizē divu gadu laikā.

Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles ēkas būvprojekta autors ir vācu arhitekts Deivids Kuks (David Cook) un viņa pārstāvētais arhitektu birojs Haascookzemmrich Studio2050. Ēkas kopējā platība būs 6883 m2; 76% ēkas paredzēts izmantot skolas vajadzībām, bet 24% – komerciālo un nekomerciālo koncertzāles funkciju īstenošanai. Koncertzālē paredzēto sēdvietu skaits Lielajā zāle būs nepilni 600, Mazajā zālē – ap 150.

Kā informē Komunālā pārvalde, topošā ēka būs unikāla ar inovatīviem tehniskajiem risinājumiem, kas nodrošinās zemu enerģijas patēriņu. Tiks ievēroti ilgtspējīgas būvniecības un ēku ekspluatācijas principi, un tā būs ar minimālā apmērā radītām siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisijām.

Visu rakstu Startē vērienīgākais projekts lasiet 31. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds