Startup uzņēmums: Neņemam darbā riebekļus 

Lai startup veiksmīgi attīstītos, svarīga ir komanda, tāpēc Pipedrive nepieņem darbā talantīgus, bet nejaukus kolēģus, kuri var sabojāt dienu citiem cilvēkiem

Anda Asere, 07.12.2016

Foto: Picture Agency

Tā intervijā DB atklāj Igaunijas kompānijas Pipedrive līdzdibinātājs Ragnars Sass. Pirms sešiem gadiem izveidotā kompānija piedāvā klientu attiecību vadības rīku. Uzņēmumam ir vairāk nekā 30 tūkst. klientu 170 pasaules valstīs, un tas ir piesaistījis 14,2 milj. dolāru. Vairāk par kaimiņu pieredzi viņš stāsta intervijā DB.

Fragments no intervijas:

Cik liels tagad ir Pipedrive?

Šobrīd mums ir vairāk nekā 200 darbinieku. Lielākais birojs joprojām ir Tallinā, kur strādā cilvēki no 20 dažādam valstīm, tostarp Brazīlijas, Urugvajas. Taču mūsu centrālais birojs ir Ņujorkā. Drīzumā plānojam atvērt biroju arī Lisabonā, Portugālē, jo Igaunija joprojām ir tikai 1,3 miljonu cilvēku tirgus, bet Pipedrive otrs lielākais tirgus ir Brazīlija. Mums komandā ir samērā daudz portugāļu valodā runājošu cilvēku, jo vēlamies būt pārliecināti, ka vajadzības gadījumā varam palīdzēt saviem klientiem. Šajā februārī Pipedrive tika atzīsts par gada labāko privāto darba devēju Igaunijā. Par to es lepojos! Vērtētāji runāja ar daudzām kompānijām, to darbiniekiem, tostarp arī bijušajiem, jo parasti tieši viņi ir daudz atklātāki. Sešu gadu laikā no Pipedrive ir aizgājuši tikai desmit cilvēki. Mums ir lojāli darbinieki.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Kas vajadzīgs, lai būtu labs darba devējs?

Viss sākas ar vadību, dibinātājiem un viņu vērtībām. Viena no mūsu svarīgākajām vērtībām ir komanda – nekad neņemam darbā cilvēku, kurš ir ļoti talantīgs, bet var sabojāt cita kolēģa dienu. Tas nozīmē, ka neņemam darbā riebekļus. Galu galā – uzņēmums pieņem darbā cilvēkus, nevis viņu prasmes. Tāpēc ir svarīgi, lai katrs birojā justos labi. Mēs rūpīgi izvēlamies cilvēkus un gribam būt droši, ka visi ir laimīgi. Katram komandas vadītājam ir regulāras individuālas klātienes tikšanās ar visiem komandas locekļiem, lai zinātu, vai neesam kaut ko palaiduši garām. Ticu, ka viss sākas ar vadību un viņu izpratni, ka katrs darbinieks ir svarīgs.

Vēl mūsu kompānijā katram darbiniekam ir iespēja iegūt uzņēmuma kapitāldaļas un līdz ar to ikvienam ir ietekme mūsu kopējos panākumos.

Jūs minējāt, ka kompāniju pametuši tikai desmit cilvēki. Kas bija galvenie iemesli – viņi veido savus startup?

Jā, daži veido savu uzņēmumu, ko es uzskatu par labāko iemeslu aiziet no darba. Mēs savā komandā pieņemam daudzus cilvēkus, kuri ir uzņēmēja tips – neatkarīgi, strādīgi. Domāju, ka pēc četriem pieciem gadiem varēsim runāt par Pipedrive mafiju – uzņēmumiem, kurus dibinājuši cilvēki, kuri kādu laiku strādājuši Pipedrive.

Visu interviju Panākumu pamatā ir komanda lasiet 7. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

No šīs sadaļas

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja otrdien atbalstīja 300 darba vietu izveidošanu algotiem...

Darbs sabiedriskajā ēdināšanā, jo īpaši viesu apkalpošanā, parasti saistās...

Idea Group Latvija birojā nav ne miņas no ierastā biroja askētisma; to...

2016. gada 3. ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa Latvijā bija 847...

Valsts iestādēs ir arī tādas vakances, kas ilgstoši iztiek bez attiecīgā darbinieka,...

Latvijā ārstu tālākizglītību valsts nefinansē, faktiski atstājot profesionālo pilnveidi farmācijas...

Aptaujas rezultāti liecina, ka vairumā gadījumu darba ņēmējiem, 78% respondentu, ir stingri...

Čakls darbinieks ir katras uzņēmuma nodaļas bieds, DB Akadēmijā Adekvāti mērķi un...

Pirmā pilotprojekta eksāmena dabaszinātnēs – fizikā, ķīmijā un dabaszinībās –...