Uzņēmējs pēc izstādes Ražots Latvijā sūdzas par nozagtu produkciju; organizatoriem aizdomas par konkurentu pasūtījumu

2011. gada 26. oktobris plkst. 14:59
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmējs Jānis Polis sašutis par šā gada oktobra vidū Olimpiskajā Skonto hallē (Skoto halle) rīkoto izstādi Ražots Latvijā 2011, jo tajā ne vien bijis nepieredzēti maz apmeklētāju, bet pēc izstādes arī bez pēdām pazudusi sapakotā produkcija, tai skaitā tādi populāri produkti kā Saldā brunete un Saldā blondīne. Savukārt izstādes organizatori norāda, ka šie apgalvojumi nav pierādāmi un pats uzņēmējs nav izpildījis prasības.

Kā raksturo pats J. Polis, šis ir bezprecedenta gadījums - nekad neko tamlīdzīgu viņš neesot pieredzējis. Pēc izstādes, kas norisinājās no 14. līdz 16. oktobrim, nākamās divas dienas dalībnieki varējuši savākt tajā izmantoto produkciju. Otrdien saskaņā ar nolikumu hallē ieradušies uzņēmuma pārstāvji, lai to izdarītu, bet konstatējuši, ka vairākas kastes ar populārajiem pārtikas produktiem un dokumentiem ir pazudušas. Apsardze sākotnēji neesot bijusi atrodama, bet vēlāk asi atbildējusi, ka uzņēmēja mantu sargāšana neesot viņu pienākums.

Savukārt izstādes organzators SIA Kelle Expo norādījis uz to, ka uzņēmējam bija nepieciešams pašam nodrošināt produkcijas uzraudzību pa dienu, jo apsardze to dara tikai naktīs. J. Poli, kurš atzīst, ka šo nolikuma punktu nav izpildījis, visvairāk šokējusi gan apsardzes, gan organizatoru attieksme. «Skonto halle ir brutāls un bandītisks grupējums,» viņš uzskata pēc piedzīvotā. Pirmkārt, apsardzes darbinieki bijuši izteikti rupji un nav izrādījuši nekādu pretimnākšanu, otrkārt, Kelle Expo izteikusi vien nožēlu par notikušo.

Kā stāstīja uzņēmējs, pēc šīs «legālās zādzības», kuras rezultātā nozagta produkcija vairāk nekā 1000 latu vērtībā, juridiski viņš neko nevarot izdarīt, fiziski viņš neko nedarīšot, jo esot jau izaudzis no tā vecuma. Lai gan uzņēmējs vērsies arī policijā, esot skaidrs, ka viņš neko pierādīt nevar. Kā teica J. Polis, šī cīņa būtu bezjēdzīga.

Savukārt SIA Kelle Expo valdes loceklis Erlens Kelle db.lv sacīja, ka ir informēts par J. Poļa apgalvojumiem, tomēr uz tiem raugās ar lielām aizdomām. Izstādē esot piedalījies liels skaits ražotāju, bet vienīgais, kuram radušās šādas problēmas, ir J. Polis. E. Kelle pieļauj, ka šis varētu būt pret viņa uzņēmumu vērsts konkurentu pasūtījums.

Arī sarunā ar db.lv izstādes organizators akcentēja, ka saskaņā ar reglamentu J. Polim bija jānodrošina pārstāvis, kurš uzrauga produkciju laikā pēc izstādes, tādēļ jebkurā gadījumā tā esot uzņēmēja vaina. «Pats nelikās ne zinis,» viņš sacīja. E. Kelle apgalvoja, ka skatīti arī novērošanas kameru ieraksti, bet atklājies, ka konkrēto vietu «kameras neķer». Nofilmētajā materiālā nekas aizdomīgs neesot konstatēts.

SIA Kelle Expo pārstāvis arī atzīmēja, ka aizdomas rada J. Poļa nosauktā produkcijas vērtība - vairāk nekā 1000 lati. «Cik lielam stendam jābūt, lai izvietotu 1000 latus vērtu produkciju,» brīnījās E. Kelle. Viņš pieļauj, ka J. Polis pats varētu būt veicis kādas mahinācijas ar produkciju.

Par to, kur nonākusi pazudusī produkcija, J. Polim ir versija - «droši vien Centrāltirgū var nopirkt». Viņam arī esot pamatotas aizdomas, ka «tie rupjākie gan jau zina, kas ar produkciju noticis». Uzņēmēja viedoklis par šā gada izstādi kopumā arī neesot pozitīvs, jo apmeklējums bijis ļoti slikts.

Lai arī nav saprotams, kas īsti atgadījies ar produkciju, secināms, ka šis starpgadījums negatīvi ietekmē un ietekmēs organizatoru reputāciju, jo J. Polis tagad silti iesakot visiem uzņēmējiem, ar kuriem runā, lai rūpīgi apdomā pirms piekrīt sadarboties gan ar Kelle Expo, gan Skonto halli.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām