Vecrīgas viesnīcu Boutique Hotel Ainavas pārņem maksātnespējas administratore ar apsardzi

2011. gada 28. aprīlis plkst. 22:34
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Vecrīgas viesnīcu Boutique Hotel Ainavas pārņēmusi apsardze pēc uzņēmuma maksātnespējas administratores Ilzes Gulbes rīkojuma.

Boutique Hotel Ainavas valdes loceklis Kaspars Pone aģentūrai BNS atgādināja, ka šogad februārī ar Rīgas Centra rajona tiesas lēmumu tika pasludināta uzņēmuma maksātnespēja. «Manā uzskatā pilnīgi prettiesiski par neesošu parādu,» atzina Pone un norādīja, ka līdz šim brīdim viesnīca turpināja funkcionēt.

Viņš stāstīja, ka uzņēmuma maksātnespējas pieprasītājs bija Swedbank un strīda cēlonis bija 2006.gadā Boutique Hotel Ainavas un Swedbank Līzings noslēgtais līzinga līgums par kopējo summu 37,1 tūkstotis latu. Pone norādīja, ka Boutique Hotel Ainavas Centra rajona tiesai iesniedza pierādījumus, ka līdz maksātnespējas pieteikuma iesniegšanas dienai uzņēmums bija pilnībā norēķinājies ar banku, tomēr Swedbank Līzings uzskatījis, ka jāmaksā arī līgumsods 29,2 tūkstošu latu apmērā, par ko uzņēmums nebija informēts.

Pēc Pones teiktā, lai gan līzinga maksājumi Swedbank Līzingam tika kavēti un bija izveidojies parāds, maksātnespējas pieteikumā minētie 12,7 tūkstoši latu tiesas dienā bija nomaksāti.
«Šodien administratore ieradās ar apsardzi, iespējams, bruņotu un pārņēma viesnīcu,» sacīja valdes loceklis un atklāja, ka Centra rajona tiesas lēmums ir pārsūdzēts. «Viesnīcas pārņemšana notikusi neskatoties uz to, ka Augstākajā tiesā jau ir nopretestēts šis Centra rajona tiesas spriedums par uzņēmuma maksātnespējas pasludināšanu,» sacīja Pone un piebilda, ka Augstākās tiesas Senāta nolēmums vēl tiek gaidīts.

Pēc Pones teiktā, Gulbes turpmākie plāni saistībā ar viesnīcas darbību nav zināmi. «Nav informācijas par to, vai administratores plānos ir atbrīvot viesnīcu no viesiem,» klāstīja viesnīcas valdes loceklis uzsvēra, ka maksātnespējas administratorei vajadzētu rūpēties par to, lai viesnīca saglabātu savu funkciju un vērtību. «Šajā gadījumā izskatās, ka administratore virza visu procesu uz izsoli. Atbilstoši jau ir veikts pazemināts īpašuma novērtējums - trīs reizes zemāks nekā patiesā vērtība varētu būt. Un visas tās darbības tiek veiktas, lai ātrāk pārdotu īpašumu izsolē,» pavēstīja Pone un precizēja, ka īpašums novērtēts par 600 tūkstošiem latu.
«Diemžēl problēma ir tāda, ka tā procedūra, pastāvošā likumdošana, kāda tā šobrīd ir nekādā veidā neierobežo administratora darbību, viņš praktiski var darīt jebko -viņam ir iespēja aizvērt uzņēmumu ciet, un faktiski ļoti ātrā laikā izpārdot šo īpašumu vai mantu,» norādīja valdes loceklis un atzīmēja, ka savukārt uzņēmuma iespējas vērsties un pārsūdzēt šo jautājumu ir ļoti minimālas.
Pone informēja, ka par maksātnespējas administratores veiktajām darbībām uzņēmums var sūdzēties vien Centra rajona tiesā. «Tas ir apburtais loks - man ir jāsūdzās tajā pašā Centra rajona tiesā tam pašam tiesnesim, kas pasludinājis maksātnespēju un cenšas visas pretenzijas noraidīt. Tā kā man nav nekādu izredžu,» atzina valdes loceklis un norādīja, ka tādējādi viņa tiesības nav aizsargātas.

Pēc Pones teiktā, iepriekš cerēts ar banku panākt mierizlīgumu. «Taču šeit mēs redzam, ka ir klaja spēka demonstrācija un uz maniem mēģinājiem situāciju atrisināt pozitīvi nav reakcijas,» atzina viesnīcas pārstāvis.

Vienlaikus Pone izteica cerību, ka viesnīcas viesiem nesabojāsies iespaids par viesnīcu un Latviju kopumā. «Tomēr tik mazā viesnīcā nevar nepamanīt iebrukumu. Un kāds viedoklis veidosies maniem investoriem un biznesa partneriem, par to kādā veidā šeit tiek pārņemti īpašumi, nerunājot par tiesisko pusi, kā tas šeit notiek?» sašutumu pauda Pone.
Savukārt Swedbank sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Jakubovska aģentūrai BNS apliecināja, ka banka atbalsta maksātnespējas administratores darbības.

Boutique Hotel Latvia pamatkapitāls ir 178 tūkstoši latu, un tā vienīgais īpašnieks ir Amerikā reģistrētā kompānija MLK Commerce LLC.

2010.gadu uzņēmums noslēdza ar 95,8 tūkstošu latu apgrozījumu un 64,4 tūkstošu latu zaudējumiem, liecina datubāzē Lursoft publicētais uzņēmuma finanšu pārskats.
Viesnīca Boutique Hotel Ainavas tika atvērta 2001.gadā pilnībā restaurētā un rekonstruētā 15.gadsimta ēkā, viesnīcā ir 22 numuri, kas katrs iekārtots atšķirīgā stilā.

Dalies ar šo rakstu