Pēc Swedbank pieteikuma viesnīca Boutique Hotel Ainavas maksātnespējīga

2011. gada 04. jūlijs plkst. 17:23
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa pirmdien pasludināja viesnīcas Boutique Hotel Ainavas maksātnespējas procesu, aģentūru BNS informēja tiesas kancelejas vadītāja Ingrida Ņeveska.

Tādējādi tiesa apmierinājusi Swedbank pieteikumu. Pagājušajā nedēļā tiesa jau izskatīja divus viesnīcas maksātnespējas pieteikumus – vienu bija iesniedzis Swedbank Līzings, savukārt otru – Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvalde.
Lietu pēc Rīgas domes pieteikuma tiesa izbeidza, jo pieteicēja prasību atsauca. Savukārt Swedbank Līzinga pieteikums tiesai bija jāskata atkārtoti, jo Augstākās tiesas Senāts šogad 25.maijā nolēma atcelt Centra rajona tiesas spriedumu par viesnīcas maksātnespējas procesa pasludināšanu un nodot to jaunai izskatīšanai.

Ziņots arī, ka viesnīcu Boutique Hotel Ainavas aprīļa beigās pārņēma apsardze pēc uzņēmuma maksātnespējas administratores Ilzes Gulbes rīkojuma.

Viesnīcas valdes loceklis un īpašnieks Kaspars Pone aģentūrai BNS iepriekš norādīja, ka viesnīcas maksātnespējas pasludināšana ir prettiesiska. Viņš pastāstīja, ka uzņēmuma maksātnespējas pieprasītājs bija Swedbank un strīda cēlonis bija 2006.gadā Boutique Hotel Ainavu un Swedbank Līzinga noslēgtais līzinga līgums par kopējo summu 37,1 tūkstotis latu. Boutique Hotel Ainavas Centra rajona tiesai iesniedza pierādījumus, ka līdz maksātnespējas pieteikuma iesniegšanas dienai uzņēmums bija pilnībā norēķinājies ar banku, tomēr Swedbank Līzings uzskatījis, ka jāmaksā arī līgumsods 29,2 tūkstošu latu apmērā, par ko uzņēmums nebija informēts, viņš paskaidroja.

Pēc Pones teiktā, lai gan līzinga maksājumi Swedbank Līzingam tika kavēti un bija izveidojies parāds, maksātnespējas pieteikumā minētie 12,7 tūkstoši latu tiesas dienā bija samaksāti.

Viesnīcas maksātnespējas administratores iepriekš izplatītajā paziņojumā savukārt minēts, ka Boutique Hotel Ainavas maksātnespējas process ir likumsakarīgs.

Boutique Hotel Ainavas maksātnespējas procesā atzīto kreditoru prasījumu summa ir 1,3 miljoni latu, tostarp Valsts ieņēmumu dienesta, Rīgas domes, Rīgas siltuma, Latvenergo, Rīgas ūdens, Swedbank un citu kreditoru prasījumi. Turklāt ne visi kreditori ir iesnieguši savus prasījumus, līdz ar to faktiski neizpildīto saistību apmērs ir vēl lielāks, sacīja Gulbe. «Saistības labprātīgi nav pildītas jau ilgstoši – kopš 2008.gada,» viņa atzina un uzsvēra, ka šādos apstākļos ir acīmredzami, ka Boutique Hotel Ainavas maksātnespējas process ir likumsakarīgs.

Boutique Hotel Latvia pamatkapitāls ir 178 tūkstoši latu, un tā vienīgais īpašnieks ir Amerikā reģistrētā kompānija MLK Commerce LLC. 2010.gadu uzņēmums pabeidza ar 95,8 tūkstošu latu apgrozījumu un 64,4 tūkstošu latu zaudējumiem, liecina datubāzē Lursoft publicētais uzņēmuma finanšu pārskats.
Viesnīca "Boutique Hotel Ainavas" tika atvērta 2001.gadā pilnībā restaurētā un rekonstruētā 15.gadsimta ēkā, viesnīcā ir 22 numuri, kas katrs iekārtots atšķirīgā stilā.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām