Viesnīcas vadību vaino ienākumu un dokumentu nobēdzināšanā

2011. gada 29. aprīlis plkst. 18:50
Autors: db.lv
Dalies ar šo rakstu

Boutique Hotel Ainavas maksātnespējas administratore Ilze Gulbe uzskata, ka viesnīcas vadība aizpludina viesnīcas ienākumus uz citu savu saistīto uzņēmumu, lai nemaksātu kreditoriem, kā arī ir nobēdzinājis uzņēmuma grāmatvedības dokumentus, lai slēptu pirms maksātnespējas notikušās mahinācijas.

Db jau vēstīja, ka Vecrīgas viesnīcu Boutique Hotel Ainavas pārņēmusi apsardze pēc uzņēmuma maksātnespējas administratores Ilzes Gulbes rīkojuma. Tikmēr Boutique Hotel Ainavas valdes loceklis Kaspars Pone uzskata, ka notikusi apzināta ļaunprātība, traucējot uzņēmējdarbībai un viesnīcas maksātnespēja tika panākta savstarpēji sadarbojoties pazīstamiem cilvēkiem,

Šobrīd viesnīca turpina darbību un tajā tiek nodrošināta saimnieciskā darbība pilnā apjomā.

I. Gulbe informē, ka uzņēmums labprātīgi nav maksājis nodokļus kopš 2008. gada vidus, saistības pret kreditoru Swedbank vispār nav pildītas kopš 2009. gada marta.

Tikmēr K. Pone apgalvo, ka līdz maksātnespējas pieteikuma iesniegšanas dienai uzņēmums bija pilnībā norēķinājies ar banku, tomēr Swedbank Līzings uzskatījis, ka jāmaksā arī līgumsods 29,2 tūkstošu latu apmērā, par ko uzņēmums nebija informēts.

Lai gan līzinga maksājumi Swedbank Līzingam tika kavēti un bija izveidojies parāds, maksātnespējas pieteikumā minētie 12,7 tūkstoši latu tiesas dienā bija nomaksāti, apgalvo K. Pone.
Pēc K. Pones teiktā maksātnespējas pieteikums iesniegts Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, izmantojot SIA Swedbank Līzings lojālus cilvēkus - ieceltā administratore Ilze Gulbe ir maksātnespējas procesa administratora Māra Sprūda (bijušā tiesas darbinieka un tiesneša R. Bula palīga) dzīvesbiedre, kas strādā kopā ar šīs lietas tiesneša Raimonda Bula bijušo laulāto Agritu Bulu, izriet no K. Pones rīcībā esošās informācijas.

«Kaspara Pones izplatītā informācija par interešu konfliktu ir nepatiesa, jo man, pildot administratora pienākumus konkrētajā maksātnespējas procesā, nav nekāda interešu konflikta vai personiska ieinteresētības. Pēc manā rīcībā esošām ziņām nepatiess ir apgalvojums, ka M. Sprūds ir bijis tiesneša R. Bula palīgs, tāpat kā maldinošs ir apgalvojums, ka A. Bula strādātu pie M. Sprūda,» informē I. Gulbe.


Boutique Hotel Ainavas maksātnespējas process ir pasludināts 2011. gada 11. februārī. Maksātnespējas likuma 65. panta 4. punkts nosaka, ka pēc maksātnespējas procesa pasludināšanas administrators ņem savā pārvaldījumā visu parādnieka mantu.

2011. gada 28. aprīlī administrators, pārņēma Boutique Hotel Ainavas piederošo viesnīcu. Turklāt pats K. Pone jau 2011.gada 28. februārī ir parakstījis pieņemšanas – nodošanas aktu, ar kuru administratoram tiek nodots minētais īpašums Rīgā, Peldu ielā 23, uzsver administratore.

2011.gada 7.aprīlī ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 215. panta 3. daļas par šķēršļu likšanu Boutique Hotel Ainavas maksātnespējas procesa gaitā no parādnieka pārstāvja K. Pones puses.

Administratore piebilst, ka lai slēptu pirms maksātnespējas uzsākšanas slēgtos darījumus, K. Pone visu uzņēmuma grāmatvedību ir nodevis grāmatvedības uzņēmumam, kurš nav sasniedzams, un kurš jau līguma noslēgšanas laikā bijis izslēgts no PVN maksātāju reģistra. Tā valdes loceklis nav sasniedzams, pēc šīs amatpersonas deklarētajā dzīvesvietā noskaidrotās informācijas, šī persona sistemātiski lieto alkoholu un, iespējams, ir persona bez pastāvīgas dzīvesvietas.

«K. Pone novirzījis visu par viesnīcas pakalpojumiem saņemto naudu uz SIA Baltic Development Group, kur viņš ir bijis patiesais labuma guvējs un dalībnieks, kā arī viņa sieva ir bijusi gan šī uzņēmuma īpašniece, gan arī valdes locekle. Pēc darbinieku un sadarbības partneru paskaidrojumiem arī šobrīd K. Pone ir SIA Baltic Development Group faktiskais vadītājs un patiesais labuma guvējs. Lai nemaksātu piegādātājiem, aizdevējiem un citiem kreditoriem, visi izdevumi (parādi) tiek atstāti maksātnespējīgā sabiedrībā, bet visi ieņēmumi tiek novirzīti uz SIA Baltic Development Group» teikts adminstratores paziņojumā.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds