Nodokļi

VID vērtēs iespēju nesodīt par kavētiem nodokļu maksājumiem ABLV Bank problēmu dēļ

Dienas Bizness, 21.02.2018

ABLV Bank telpas Elizabetes ielā

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kopš 19. februāra saskaņā ar Eiropas Centrālās bankas norādēm ABLV Bank ir liegta iespēja veikt izmaksas no tās kontiem, tādēļ daudzi uzņēmumi, kuru konti ir šajā bankā, nevar veikt nodokļu maksājumus. Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datiem, ABLV Bank šobrīd konti atvērti nepilnam tūkstotim nodokļu maksātāju, trešdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Sakritis, ka ierobežojumi ABLV Bank uzlikti tieši brīdī, kad daudziem uzņēmumiem jāveic kārtējie nodokļu maksājumi. Uzņēmēji bažījas, ka kavēšanās dēļ var tikt sodīti. Ja ABLV Bank ir vienīgais konts, no kura var veikt maksājumus, VID aicina uzņēmējus vērsties dienestā. «Nodokļu maksātājs var griezties ar iesniegumu VID, norādīt šo izveidojušos situāciju. VID izskatīs iesniegumu un vērtēs iespējas, kā nodokļu maksātājiem nākt pretī, tas ir, piešķirt šo termiņa pagarinājumu līdz vienam gadam,» stāsta VID Nodokļu pārvaldes direktora pienākumu izpildītāja Ilze Jankova.

Vienlaikus dienests vērtēs iespēju nepiemērot arī nokavējuma naudas par laikus neveiktiem nodokļu maksājumiem, jo likums šo situāciju ļaujot vērtēt kā nepārvaramas varas apstākļus. Līdz šim ap desmit nodokļu maksātājiem dienestā jau snieguši iesniegumus. Iesniegumu varot iesniegt arī elektroniski, turklāt tam jāpievieno arī pierādījumi par kontu. «Būtu ļoti vēlams pievienot klāt arī šos dokumentus, kas apliecina, ka nodokļu maksātājam ir konts konkrētajā bankā. [...] Būtu vēlams, ja nodokļu maksātājs arī pieliktu klāt konta izdruku, ka nauda nodokļu nomaksai šajā kontā ir,» skaidro VID pārstāve.

Konti ABLV Bank ir arī divām pašvaldībām, taču pagaidām nav ziņu, ka tām būtu radušās kādas problēmas. Par to, cik ilgi ABLV Bank būs noteikti ierobežojumi, pagaidām ziņu nav. Informācijai par to vajadzētu parādīties tuvākajā laikā. Banka par progresu sarunās ar Eiropas Centrālo banku ziņos rīt.

Jau ziņots, ka kopš pagājušās nedēļas, kad ASV Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas paziņoja par iespējamām pret ABLV Bank vērstām sankcijām, no tās izņemti 600 miljoni eiro. Savienotās Valstis ABLV Bank vaino naudas atmazgāšanas shēmu veicināšanā un totalitārās Ziemeļkorejas ieroču industrijai noteikto sankciju apiešanā. Lai apturētu naudas strauju aizplūšanu, ABLV Bank uz laiku tika liegts izmaksāt naudu saviem klientiem. Latvijas Banka, lai situāciju stabilizētu, aizdeva ABLV Bank 97,5 miljonus eiro pret vērtspapīru ķīlu. Šobrīd Latvijas Banka vērtē iespēju izsniegt ABLV Bank papildu likviditātes aizdevumu.

Lasi Vēl:

Papildināta - LB izvērtē iespēju sniegt vēl vienu ārkārtas aizdevumu ABLV Bank

ABLV Bank dzēsīs divas obligāciju emisijas 80 miljonu eiro apmērā

Komentāri

Pievienot komentāru