Viedoklis: Vai to var saukt par izšķērdību?

2016. gada 26. jūlijs plkst. 8:13
Autors: Armands Broks - TWINO grupas vadītājs
Sadaļa: Viedokļi
Dalies ar šo rakstu

TWINO darbojas savstarpējo aizdevumu jomā. Nedaudz vairāk nekā gada laikā mums izdevies piesaistīt vairāk nekā 3000 aizdevējus, kuri platformā ieguldījuši 30 miljonus eiro.

Paplašinām savu biznesu arī ārpus Latvijas, kas man kā Grupas vadītājam uzliek vēl lielāku atbildību par komandas veidošanu – man jāatrod labākie profesionāļi, kuri ne tikai spēs sasniegt izvirzītos mērķus, bet dzīvos ar uzņēmuma vērtībām.

Apzinoties, ka nekompetentu vadošo speciālistu piesaistīšana rada uzņēmumam zaudējumus, šobrīd talantu meklēšanai un piesaistīšanai es veltu vidēji 40% no sava laika. Vai to var saukt par izšķērdību? Esmu pārliecināts, ka tā nav, jo neatbilstoša vadoša darbinieka izvēle uzņēmumam rada ne vien finansiālus zaudējumus, bet var iedragāt arī citu darbinieku motivāciju, produktivitāti un pat reputāciju. Turklāt ir sasodīti dārgi pieņemt vadošos amatos darbiniekus un turpināt tērēt savu laiku, domājot viņu vietā un norādot, kas tiem jādara.

Savam uzņēmumam talantus es meklēju nevis noteiktām amata vietām, bet radu amatu talantam. Ja redzu kādu izcilu profesionāli, kas ir pieejams, nekad negaidu līdz brīdim, kad atbrīvosies piemērota darba vieta. Manā praksē ir pierādījies, ka šādās situācijās jaunie darbinieki daudz ātrāk iejūtas darba vidē, ir atbildīgāki par pieņemtajiem lēmumiem, kā arī ir radošāki, kas nereti ļauj uz lietām paskatīties no cita skatu punkta un sasniegt lieliskus rezultātus.

Manuprāt, talantu piesaistīšanā nav arī noteikta darba laika un brīvdienu. Izmantoju jebkuru publisku pasākumu, dibinot jaunus kontaktus un turot ausis vaļā par jauniem profesionāļiem. Man ir svarīgi atrast cilvēkus, kuri spēj paveikt nedaudz vairāk, nekā ierasti no viņiem tiek prasīts. Pat ja kāds no manis nolūkotiem talantiem sākotnēji atsaka, apbruņojos ar pacietību. Varbūt pēc laika būs cita izdevība, citi apstākļi, kas mainīs potenciālā darbinieka domas.

Protams, ir situācijas, kad darbinieka izvēlē pieļauta kļūda. Nenoliegšu, arī vadītāji kļūdās, taču šajā brīdī jābūt gatavam to atzīt un turpināt meklēt. Mana pieredze rāda, ka pēc pirmajiem 3 līdz 6 mēnešiem ir skaidrs, vai esi trāpījis mērķi.

Latvijā ir talantīgi cilvēki un pasaules līmeņa eksperti,  bet jāprot to saskatīt, jābūt pacietīgiem un jātur acis vaļā, ko mācu arī savus kolēģus, kuri ir savas jomas labākie eksperti.

Ko par to saka darbinieki? Lasiet raksta galerijā!
 

Dalies ar šo rakstu