Pakalpojumi

Viena no lielākajām IT kompānijām Ziemeļvalstīs Rīgā atvērs pakalpojumu centru

LETA, 02.12.2014

Jānis Bergs

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viena no lielākajām informācijas tehnoloģiju (IT) kompānijām Ziemeļvalstīs Visma Group 2015.gada janvārī Rīgā atvērs pakalpojumu centru, informēja IT risinājumu kompānijas SIA FMS izpilddirektors Jānis Bergs.

«Plānots, ka pirmajā gadā Visma pakalpojumu centrā sāks strādāt 50 darbinieki, bet 2016.gada laikā plānots pieņemt vēl aptuveni 150 darbiniekus,» sacīja Bergs. Visma pakalpojumu centrs no Rīgas apkalpos uzņēmuma klientus Ziemeļvalstu tirgū.

Viņš norādīja, ka patlaban lielu starptautisku kompāniju ārpakalpojumu centru izvietošana Rīgā ir kļuvusi populāra un arī Visma savu pakalpojumu centru no Norvēģijas pārceļ uz Rīgu. «Darbaspēka izmaksas te ir četras līdz piecas reizes zemākas nekā Norvēģijā, bet mentalitātē esam līdzīgi un arī potenciālo darbinieku zināšanas ir augstā līmenī,» sacīja Bergs.

Arī FMS no janvāra mainīs nosaukumu un turpmāk tas būs Visma Enterprise. Uzņēmumā turpinās strādāt līdzšinējie aptuveni 200 darbinieki, bet kopā ar Visma pakalpojumu centra darbiniekiem to skaits jau tuvosies 500.

«Pakāpeniski no nākamā gada Visma Latvijas tirgū sāks piedāvāt jaunus, uzņēmējiem pievilcīgus IT risinājumus, arī FMS ar saviem produktiem plāno vairāk pievērsties eksporta tirgiem,» stāstīja Bergs.

Viņš piebilda, ka sīkāka informācija par jauno Visma pakalpojumu centru tikšot sniegta preses konferencē pirms centra atklāšanas.

Šā gada jūnijā resursu vadības programmas Horizon un citu biznesa informācijas tehnoloģiju (IT) risinājumu izstrādātāja SIA FMS ir kļuvusi par vienas no lielākajām Ziemeļvalstu IT kompānijām - Visma Group daļu, kas ir iegādājusies visas SIA FMS un SIA FMS Software akcijas.

Darījuma, kura summa netika atklāta, mērķis FMS bijis vieglāka produkta virzīšana eksporta tirgos, kamēr Visma Group ieguvis vērtīgu intelektuālo īpašumu, tirgus daļu Latvijā, kā arī izstrādātājus nākotnes risinājumu uzturēšanai un izveidei.

Visma Group esošajā produktu piedāvājumā vājā vieta bijusi biznesa inteliģences programmatūra, ko latviešu izveidotais risinājums veiksmīgi aizpildīšot. Visma Group pārstāvji pēc FMS iegādes apstiprināja, ka tuvākajā laikā pārskatīšot savu programmatūras piedāvājumu, lai veiksmīgāk tajā iekļautu FMS risinājumus.

Visma Group ir resursu vadības (ERP) programmatūras tirgus līderis Ziemeļvalstīs. Uzņēmuma produktus un pakalpojumus izmanto ap 340 000 klientu visā Ziemeļeiropā, vēl 330 000 klientu sadarbojas ar Visma Group kā ar programmatūras uzturēšanas partneri. Grupā strādā 5600 darbinieki, tās apgrozījums 2013.gadā pārsniedza 800 miljonus eiro, katru gadu tiek gūta aptuveni 200 miljonu eiro peļņa.

Bergs informēja, ka Visma Group katru gadu nopērk 10-13 IT nozares uzņēmumus, pārsvarā Norvēģijā, Zviedrijā un Somijā, bet tagad sācis izvērsties arī Baltijā.

SIA FMS ir vadošais resursu vadības, biznesa inteliģences un programmatūras konsultāciju uzņēmums Latvijā. Tā klientu lokā ir Finanšu ministrija, Rīgas dome, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, grāmatnīcas Jānis Roze, SEB banka, DNB banka, Rīgas ūdens, Rīgas namu pārvaldnieks un daudzi citi.

SIA FMS strādā 197 darbinieki, un uzņēmuma apgrozījums 2013.gadā bija astoņi miljoni eiro. Uzņēmumam ir daudzu gadu pieredze resursu vadības sistēmu un biznesa inteliģences risinājumu jomā. Tā pazīstamākais produkts ir resursu vadības sistēma Horizon, ko izmanto daudzas valsts iestādes, pašvaldības, kā arī lielie un vidējie uzņēmumi.

Komentāri

Pievienot komentāru