Ziemeļkoreja pasaulei demonstrē savu viedtālruni

2013. gada 13. augusts plkst. 14:00
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Noslēgtībā dzīvojošā Ziemeļkoreja uzsākusi sava viedtālruņa ražošanu. Ierīce aprīkota ar skārienjūtīgu ekrānu un «augstu pikseļu [skaitu]» kameru, atklājusi komunistiskā režīma oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

Android viedtālrunis nodēvēts korejiešu tautasdziesmas Arirang vārdā. Ziemeļkorejas  galvaspilsētas Phenjanas rūpnīcu, kurā ierīce tiekot ražota, apmeklējis režīma līderis Kims Čenuns, lai iepazītos ar viedtālruni.

Ierīcei Ziemeļkorejas līderis veltījis atzinīgus vārdus, norādot, ka ir «jauki» redzēt, ka šādas tehnoloģijas top šajā valstī un tas atjaunos ziemeļkorejiešu nacionālo lepnumu.

Skeptiskāki novērotāji gan izteikuši šaubas par Ziemeļkorejas spējām ražot viedtālruņus, norādot, ka, visticamāk, tas tapis Ķīnā un uz Phenjanu nogādāts pārbaudēm vai salikšanai kopā pirms nonākšanas tirdzniecībā.

Ēģiptes kompānijas Orascom izveidots mobilo sakaru tīkls Ziemeļkorejā darbojas jau kopš 2008. gada. Augusta sākumā Orascom pavēstīja, ka Ziemeļkorejā mobilo sakaru abonementu skaits sasniedzis divus miljonus.

Tikmēr režīma elite priekšroku dod ārvalstīs ražotajām ierīcēm. Gada sākumā atklātībā nonāca fotogrāfija, kurā K. Čenuns redzams, lietojot HTC viedtālruni.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām