Tehnoloģijas

Apple atdos miljonus vecākiem, kuru bērni neapdomīgi iepirkušies App Store

Gunta Kursiša, 16.01.2014

Ekrānšāviņš: iTunes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Tehnoloģiju kompānija Apple atdos kopumā 32,5 miljonus ASV dolāru vecākiem, kuru bērni bez vecāku ziņas iepirkušies kompānijas tiešsaistes lietojumprogrammu veikalā App Store, vēsta BBC.

Šāds solis tiks sperts pēc attiecīgas vienošanās ar ASV Federālo tirdzniecības komisiju (Federal Trade Commission, FTC) un ilgstošām diskusijām par to, vai Apple ir jāatmaksā vecākiem viņu bērnu lietojumprogrammu neapdomīgās iegādes. Tāpat Apple piekritusi veikt izmaiņas norēķinu kārtībā, pirms naudas iekasēšanas vēlreiz prasot pircēja piekrišanu.

«Šī vienošanās ir uzvara tiem pircējiem, kas cietuši no Apple negodīgās norēķinu sistēmas. Tāpat tas ir signāls uzņēmējiem – neatkarīgi no tā, vai tirgojaties mobilajā arēnā vai tirdzniecības centrā, ir jāievēro patērētāju tiesības, pavēstījusi FTC vadītāja Edīte Ramireza (Edith Ramirez).

«Jūs nevarat iekasēt naudu par precēm, kuru iegādi pircēji nav autorizējuši,» pauda FTC vadītāja.

Līdz šim paroles ievadīšana App Store bija pietiekama, lai iegādātos lietojumprogrammas un lai kompānija varētu iekasēt naudu no pircēju kontiem. Tāpat pēc paroles ievadīšanas vēl 15 minūtes vietnes lietotājs varēja brīvi veikt dažādus pirkumus, par kuriem nauda tika iekasēta automātiski. Tādējādi bērni varēja iepirkties bez vecāku ziņas. Piemēram, kāda sieviete apgalvoja, ka viņas meita iegādājusies 2,6 tūkstošus ASV dolāru vērtu lietojumprogrammu.

Kopumā, aptaujājot 28 miljonus App Store lietotāju, kas iegādājušies kaut vienu lietojumprogrammu, kas paredzēta bērniem domātai spēlei, atklājās, ka vismaz 37 tūkstoši klientu bērni bez vecāku ziņas iepirkušies vietnē.

App Store pārdoto lietojumprogrammu cenas variē no 99 centiem līdz 100 ASV dolāriem.