Transports un loģistika

Atjaunota tramvaju kustība līdz Juglai

Jānis Rancāns, 28.05.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pilnībā atjaunota 3. un 6. maršruta tramvaja kustība posmā no 45. vidusskolas līdz Juglai, kā arī mainīts abu maršrutu kustības saraksts.

Līdz ar tramvaja kustības atjaunošanu, slēgts 6T. maršruts, taču no 28. maija 1., 14. un 40. maršruta autobusi apstāsies autobusu pieturvietā Meža skola, informē Rīgas Satiksme. Līdz šim šajā pieturvietā apstājās tikai 6T. maršruta autobuss.

Neskatoties uz tramvaju kustības atjaunošanu, rekonstrukcijas darbi turpinās un plānots, ka tie tiks pabeigti septembrī. RS norāda, ka pēc tramvaju līnijas posma Ropažu iela – Jugla rekonstrukcijas tiks nodrošināta zemās grīdas tramvajam atbilstoša infrastruktūra. Tāpat tiks izveidota zemās grīdas tramvajam atbilstoša energoapgāde. Attiecīgajā ceļa posmā ir arī uzlabota pasažieru iekļūšana/izkļūšana no tramvaja salona.

Kopumā rekonstruēts sliežu posms 2,65 km garumā, nomainīti kontaktvadi 5,36 km garumā, no jauna uzbūvēti 117 kontakttīkla balsti, izbūvētas 10 paaugstinātas pieturvietas platformas.

Db.lv jau vēstīja, ka 6. tramvaja maršruta, kas ir noslogotākā tramvaja līnija pilsētā (mēnesī vidēji tiek pārvadāti vairāk nekā 700 tūkstoši pasažieru, norāda Rīgas Satiksme), rekonstrukcijas darbu izmaksas aplēstas aptuveni astoņu miljonu latu apmērā.

Remontdarbu laikā 3. un 6. maršruta tramvaji no pilsētas centra pa maršrutu kursēja līdz pieturvietai 45.vidusskola. Tālāk pasažieriem tika nodrošināta pārsēšanās 6T.maršrutā, kuru apkalpoja autobusi, lai turpinātu tālāko ceļu līdz Brīvības gatves un Juglas ielu krustojumam.

Vēstīts, ka pirmdienas pēcpusdienā no sliedēm bija nobraucis 6. maršruta zemās grīdas tramvajs. Tādējādi uz laiku tika apturēta tramvaju satiksme.