Austrumu slimnīca līdz gada beigām vēlas 50% pasūtījumu un rēķinu ieviest elektroniskā veidā 

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca parakstījusi līgumu ar elektronisko dokumentu (EDI) un e-rēķinu operatoru "Telema" par "Telema EDI" risinājuma izmantošanu, tādējādi kļūstot par pirmo slimnīcu, kas Latvijā ieviesīs EDI, turklāt e-pasūtījumu un e-rēķinu aprites nodrošināšana ir daļa no plašāka piegādes ķēdes optimizācijas projekta.

Žanete Hāka, 07.2.2020

Foto: pixabay

RAKUS ir vairāk nekā 500 piegādātāju, ar kuriem ik gadu slimnīca apmainās ar gandrīz 100 000 dokumentiem. Tiešo savienojumu izveide ar katru piegādātāju nebija iespējama.

Kā stāsta RAKUS galvenais grāmatvedis Andris Kaktabulis: "Elektronisko pasūtījumu sūtīšana un e-rēķinu saņemšana ir daļa no plašāka piegādes ķēdes optimizācijas projekta. EDI mums palīdzēs novērst kļūdas, kā arī sniegt atgriezenisko saiti par saņemtajām precēm daudz ātrāk, nekā šobrīd, jo uzreiz varēsim salīdzināt e-pasūtījumu ar atsūtīto preces piegādes dokumentu. E-rēķina pārsūtīšana uz grāmatvedības programmu ir vēl papildus bonuss."

"Ātrās aprites patēriņa preču tirgū visu pasūtīto produktu nesaņemšana vai nepilnu produktu apjomu saņemšana ir visai izplatīta. Savukārt veselības aprūpes sektorā šāda situācija nav pieņemama. Ātras atgriezeniskās saites saņemšana par jebkuru krājumu nepietiekamību ir kritiski svarīga, lai ātri sāktu meklēt aizstājējus. Šajā gadījumā kritiskās informācijas aprite tagad aizņems minūtēs, nevis stundas vai dienas," skaidro SIA "Telema" Pārdošanas direktors Valdis Zītars.

Sistēma ir veidota ciešā sadarbībā ar SIA "RGP", kas ir viens no lielākajiem "HORIZON ERP" atbalsta uzņēmumiem Latvijā. RGP SIA direktors Jānis Priedītis komentē: "Mēs redzam RAKUS projektu kā pirmo soli Latvijas veselības aprūpes sniedzēju "edifikācijas" virzienā. Ieguvumi procesos un uzlabotais darījumu apstrādes ātrums ir ļoti pārliecinoši iemesli ieviest EDI. Mēs esam gatavi atbalstīt visus Horizon lietotājus EDI projektos."

A. Kaktabulis skaidro, ka slimnīcas mērķis ir līdz 2020. gada beigām "edificēt" vairāk nekā 50% pasūtījumu un rēķinu, pēc trim gadiem palielinot šo daļu līdz 95%

Slimnīcas visā Eiropā arvien vairāk uzsāk iniciatīvas dēļ lielā spiediena samazināt veselības aprūpes izmaksas šī brīža dinamiskajā vidē. Piegādes ķēžu izmaksu samazināšana ir viens no galvenajiem fokusiem Eiropas slimnīcu izmaksu optimizācijas stratēģijās. EDI izplatības līmenis ir visaugstākais Apvienotajā Karalistē (virs 80%), kam seko Francija, Benilukss valstis, Dānija un Vācija, liecina dati.

Visizplatītākie darījumu dokumenti Eiropā ir pasūtījums, preču transportēšanas dokuments, preču saņemšanas dokuments un rēķins (ORDERS, ORDRSP, DESADV, RECADV un INVOICE), stāsta V. Zītars.

RAKUS ir lielākā slimnīcu grupa Latvijā, kurā ietilpst pieci stacionāri, nodrošinot daudzpusīgus veselības aprūpes pakalpojumus. Kopā slimnīcās gada laikā sniedz pakalpojumus vairāk nekā 70 000 stacionāri un 760 000 ambulatori ārstētiem pacientiem.

"Telema" ir vadošais EDI un e-rēķinu operators Baltijas valstīs, kas piedāvā piegādes ķēdes datu plūsmas automatizācijas IT risinājumus. Telema pakalpojumus izmanto vairāk nekā 4400 veikalu un 1200 piegādātāju. Gada laikā šie uzņēmumi apmainās ar vairāk nekā 18 miljons dokumentiem.

Tevi varētu interesēt

Veselības ministrija palielinājusi tai piederošās SIA «Rīgas Austrumu klīniskā universitātes...

Neskatoties uz Austrumu slimnīcas lielo nozīmi veselības aprūpes sistēmā Latvijā, pieaugošo...

Būvniecības kompānija RE&RE nepiekrīt Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas (RAKUS) valdes...

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca izstrādās kārtību, kādā VIP cilvēki par pilnu...

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā Biķernieki trešdien, 4.martā,...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Uzbūvējot jaunu, inovatīvu tenisa halli ilggadējā tenisa trenere Iveta Brūniņa - Buile...

Šogad apritēs 14 gadi, kopš SIA "Berga foto pakalpojumi" sniedz foto pakalpojumus...

Ķīnas nekustamo īpašumu gigants “Country Garden Holdings” atvēris pirmo restorānu, kurā klientus...

AS "My Fitness" savā īpašumā ieguvis otro lielāko fitnesa klubu tīklu Lietuvā...

Polijā jau astoto gadu pēc kārtas norisinājās Starptautisko biznesa pakalpojumu centru (SBPC)...

Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) dibinātāju sapulcē par RTAB valdes priekšsēdētāju iecelts...

No šī gada Ogres novadnieka kartei ir piesaistīts jauns maksāšanas līdzeklis -...

Turpinot elektromobilitātes pakalpojumu ieviešanu, AS "Latvenergo" ar tirdzniecības zīmolu "Elektrum"...

Lielbritānijas valsts medija "BBC" nodaļa, kas atbildīga par ziņām, "BBC News", modernizācijas...

Lietotu automašīnu tirgotājs "Longo Group" 2019. gadā Baltijā pārdevis 2350 automašīnas un sasniedzis...