Alternatīvās finanses

BaltCap izveido kapitālieguldījumu fondu Baltijas valstu un Ziemeļvalstu reģionam

Lelde Petrāne, 03.10.2019

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

BaltCap nodibinājis investīciju fondu BaltCap Private Equity Fund III (BPEF III), piesaistot 126 miljonus eiro lielu finansējumu pirmajā posmā un pārsniedzot plānotos apjomus esošajai investoru bāzei. Jaunais fonds turpinās iegādes un attīstības stratēģiju, ko īstenoja tā priekšgājēji – investīciju fondi BPEF I un BPEF II, veicot kapitālieguldījumus stabilos, inovatīvos uzņēmumos.

Jaunā fonda mērķis ir izveidot 8 līdz 10 investīciju platformas Baltijas un Ziemeļvalstu reģionos, kurās uzņēmumu vērtība būs no 10 līdz 50 miljoniem eiro un fonda kapitālieguldījumi būs no 10 līdz 20 miljoniem eiro.

BaltCap vadošais partneris Martins Kodars (Martin Kõdar) uzsver, ka jaunais fonds paplašina BaltCap mērķa tirgu. «Papildu Baltijas valstīm, kas ir bijis reģions, uz kuru BaltCap koncentrējas, fonds pievērsīsies arī Somijas un Zviedrijas uzņēmumiem, kas ir saistīti ar Baltiju. New Nordics jeb Ziemeļvalstu un Baltijas valstu ekonomikas veido aizvien ciešāku un integrētāku tirgu, piedāvājot plašākas uzņēmējdarbības iespējas. BPEF III darbosies kā vieni no New Nordics valstu uzņēmējdarbības integrācijas veicinātājiem,» skaidro Kodars.

Investori, kuri apņēmušies nodrošināt finansējumu, ir Eiropas Investīciju fonds (EIF), kas daļēji investē ar «Baltijas Inovāciju fonda 2» starpniecību, (iniciatīvu, kas radusies Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un EIF sadarbības rezultātā), kā arī Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), Ziemeļu vides finanšu korporācija (NEFCO), LHV pensiju fondi, SEB pensiju fondi no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, eQ Asset Management un arī ģimeņu privāto ieguldījumu uzņēmumi.

New Nordics ir koncepcija, kas ietver tradicionālās Ziemeļvalstis – Norvēģiju, Zviedriju, Somiju, Dāniju un Islandi, kā arī trīs Baltijas valstis – Igauniju, Latviju un Lietuvu.