Pakalpojumi

Baltic Restaurants Latvia veido iekšējo higiēnas testu laboratoriju

Zane Atlāce - Bistere, 06.12.2019

Foto: pixabay.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

SIA "Baltic Restaurants Latvija" (BRL), kurā konstatēto vispārējo higiēnas prasību, kā arī citu ar ēdiena gatavošanu saistītu pārkāpumu dēļ ar akūtu zarnu infekciju saslima cilvēki Siguldā, Rīgā un Liepājā, pastiprinājis pārtikas produktu piegādātāju un produkcijas ražotāju auditu, informē uzņēmumā.

Turpmāk pārtikas piegādātāju piedāvātie produkti tiks ne tikai pārbaudīti pēc organoleptiskiem kvalitātes rādītājiem, bet tiks arī veiktas sistemātiskas mikrobioloģisko rādītāju pārbaudes, izmantojot sertificētas laboratorijas pakalpojumus.

"Arī līdz šim esam veikuši pārbaudes pie piegādātājiem, vizuāli izvērtējot telpu un iekārtu stāvokli, higiēnas vizuālos rādītājus, periodiski pārbaudot produktu mikrobioloģiskos rādītājus. Gadījumos, kad piegādātāji šīs pārbaudes nebija izturējuši, sadarbība tika pārtraukta, vai, jaunu piegādātāju gadījumā, netika uzsākta, līdz visi trūkumi no piegādātāju puses tika novērsti," uzsver BRL valdes loceklis Guntis Bredovskis.

Tāpat uzņēmumā ir izveidots jauns amats - paškontroles izpildes auditors. Paškontrole - tā ir noteikumu un rīcību sistēma, kas nosaka, kā pareizi rīkotos, lai nodrošinātu drošu pārtiku un minimizētu riskus. Tajā skaitā personīgās higiēnas prasību izpilde no paša ēdināšanas uzņēmuma darbinieka puses: roku mazgāšana, dezinfekcija, speciālā apģērba vilkšana uc. "Esam arī pārstrādājuši paškontroles sistēmu, ieviešot vēl stingrākas procedūras, lai iespējami minimizētu cilvēka faktoru. Protams, pilnībā to izslēgt nav iespējams, tāpēc ikdienas uzraudzība ir ļoti būtiska un tāpēc tiek veidota arī iekšējā ātro higiēnas testu laboratorija," norāda Bredovskis.

"Esam viens no lielākajiem ēdinātājiem Latvijā un Igaunijā, mūsu ēdināšanas vietās jau līdz šim esam regulāri ieguldījuši gan tehnoloģijās, gan darbinieku apmācībās. To, kas notiek mūsu ēdināšanas blokos labi pārzinām, higiēnas un drošības prasības tiek ievērotas ļoti stingri. Taču strādājot ar piegādātājiem ir jāpaļaujas uz viņu godprātīgu attieksmi un tiem dokumentiem, kas nāk līdzi katrai pārtikas partijai. Arī līdz šim esam braukuši un pārbaudījuši piegādātāju ražotnes, turpmāk šos auditus veiksim vēl plašāk," saka uzņēmuma pārstāvis.

Jau ziņots, ka oktobra sākumā vēdera infekcija tika konstatēta apmēram 50 universālveikala "Stockmann" darbiniekiem, kurus "Trakajās dienās" ēdināja SIA "Baltic Restaurant Latvia".

Tāpat "Baltic Restaurants Latvia" atkāpās no līguma par četru Siguldas novada skolu ēdināšanu pēc tam, kad mācību gada sākumā Siguldas novada izglītības iestādēs ar šiga toksīnu veidojošās E-coli (STEC) izraisīto infekciju saslima vairāki desmiti bērnu. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, izskatot visas versijas, secināja, ka visus saslimušos vienoja viens ēdinātājs - "Baltic Restaurant Latvia", tomēr infekcijas ierosinātāju tā arī neatrada.

Savukārt Pārtikas un veterinārais dienests 28.novembrī veica pārbaudi "Daily" pusdienu restorānā Liepājā, Ziemeļu ielā 19, kurā ēdināšanas pakalpojumus nodrošina SIA "Baltic Restaurants Latvia", un konstatēja vispārējās higiēnas prasību, kā arī citus ar ēdiena gatavošanu un izsniegšanu saistītus pārkāpumus.

Uzņēmumu grupai Baltic Restaurants ir 26 gadu pieredze ēdināšanas nozarē. BR ir Latvijas uzņēmums un gandrīz pusi no saviem pakalpojumiem sniedz ārpus Latvijas. BR nodrošina dažāda veida ēdināšanas pakalpojumus: pusdienu restorāni, kafejnīcas un restorāni, skolu un bērnudārzu ēdnīcas, ēdināšana veselības un sociālās aprūpes iestādēs, ēdienu piegādes, banketi un ēdināšana pasākumos. Šos pakalpojumus sniedz vairāk nekā 250 struktūrvienības Latvijā un Igaunijā, katru dienu abās valstīs tiek apkalpoti ap 80 000 klientu.

BR nodrošina 800 darbavietas Latvijā un 500 Igaunijā. 2018.gadā uzņēmumu grupas Latvijas uzņēmumi nodokļos samaksāja 5,11 miljonus eiro, bet Igaunijā 3,52 miljonus eiro. 2018.gadā BR Latvijā jaunu iekārtu iegādē un ēdināšanas bloku remontdarbos Latvijā ieguldīja 1,3 miljonus eiro.

Konsolidētais Baltic Restaurants uzņēmumu neto apgrozījums 2018.gadā bija 33,4 milj eiro, no kuriem Latvijā 19,1 milj eiro un Igaunijā 14,3 milj eiro.

SIA Baltic Restaurants Latvia ir viens no BR grupas uzņēmumiem, tā valdē strādā: Aigars Kaugars, Guntis Bredovskis, Kristīne Riemere, Anita Gleizde.