Baltkrievijā komplektēs vieglās automašīnas 

PSA Peugeot-Citroen rūpnīcas atklāšana paredzēta novembrī Baltkrievijā; demontāžas cehs būs nevis Latvijā, bet Lietuvā.

Egons Mudulis, 07.11.2014

Franču autobūves koncerns ir gatavs šomēnes palaist neliela apjoma automašīnu komplektācijas rūpnīcu Baltkrievijā, vēsta Automotivelogisticsmagazine.com/Belta.by. Projekta jauda paredzēta līdz 2500 vienībām gadā.

Tas ļaušot PSA pārtraukt importu uz šo Latvijas kaimiņvalsti, norādījuši kompānijas pārstāvji Baltkrievijā. Automašīnas tiks komplektētas automašīnu komplektēšanas kompānijas a/s Unison (Baltkrievijas–Lielbritānijas kopuzņēmums) industriālajās telpās, 10 kilometru attālumā no valsts galvaspilsētas Minskas.

Projekta īstenotāji 2015. gadā iecerējuši šajā rūpnīcā komplektēt četrus Peugeot modeļus un divus Citroen modeļus. Pastāv iespēja, ka nākotnē rūpnīcas jaudas tiks palielinātas, radot potenciālu automašīnu eksportam uz citām Muitas savienības valstīm – Krieviju un Kazahstānu.

«Novembra beigās paredzēta jaunās rūpnīcas prezentācija. Šī mēneša laikā tiks izgatavotas arī pirmās automašīnas,» norādījis Peugeot automašīnu oficiālā importētāja Baltkrievijā PS Auto Group mārketinga direktors Valentīns Trigorlovs. Pēc viņa teiktā, pagaidām tiks apmierinātas vienīgi Baltkrievijas iekšējā tirgus vajadzības.

Eiropā pilnībā saražotās automašīnas tiks atvestas līdz Lietuvai (pie Viļņas), kur tās tiks demontētas, un komplektējošās detaļas tālāk tiks saliktas konteineros un nosūtītas pa dzelzceļu vai ar autotransportu uz Minsku, skaidro Gefco Baltic ģenerāldirektors Martins Keršis. Gefco (75% pieder Krievijas dzelzceļam un 25% PSA) nodrošina PSA grupas loģistiku. DB rakstīja (15.02.2014.) par iespēju, ka demontāžas cehs varētu tikt izveidots netālu no Rīgas vai Ventspils ostām. Acīmredzot nosacījumi demontāžas ceha atvēršanai kaimiņvalstī tomēr bijuši labāki.

Visu rakstu Baltkrievijā komplektēs vieglās automašīnas lasiet piektdienas, 7. novembra, laikrakstā Dienas Bizness (6. lpp.)!