Dzīvesstils

Biznesa vieta: Uz Dubultiem pēc mākslas un čeburekiem

Kristīne Stepiņa, 13.07.2018

Dubulti

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Dubulti ir viena no dzīvākajām Jūrmalas pilsētas daļām, tā kūsā un mutuļo ne vien vasarā, bet arī mazāk aktīvajā sezonā

Tur ir mācību un ēdināšanas iestādes, baznīcas, poliklīnika, viesnīca, bodītes, kā arī sava mākslas stacija. Tā kā attālums līdz Rīgas centram ir aptuveni 20 km, Dubulti ir iecienīta rīdzinieku un ārvalstu tūristu atpūtas vieta.

Dubultu stacijas ēka ir būvēta 1977. gadā pēc arhitekta Igora Javeina ieceres, tā rada asociācijas ar bangojošu jūru. 2015. gadā veikta tās rekonstrukcija, kas pavēra iespējas tur realizēt dažādus mākslas projektus.

Viens no atpazīstamākajiem ēdināšanas uzņēmumiem Dubultos ir bistro, veikals un konditorejas ražotne Dukāts, kura pirmsākumi meklējami 1991. gadā. Padomju laikā šajās telpās, kas atrodas pašā Dubultu centrā, mitinājās restorāns Rubīns. Tagad tur saimnieko Kalniņu ģimenes uzņēmums, kuru izveidoja bijušais Jūrmalas tirdzniecības pārvaldes priekšnieks Andris Kalniņš.

Viesu nams Kurši, kas darbību sāka 1991. gadā, pēdējos gados ir pārtapis līdz nepazīšanai. Tā vietā slejas dizaina viesnīca Kurshi Hotel & Spa. «Pirms sešiem gadiem sapratām, ka viesu nams ir savu ciklu izdzīvojis, pienācis laiks darīt kaut ko tālāk. Bija jāizlemj – pārdot vai būvēt kaut ko jaunu, atbilstošu mūsdienu prasībām. Īpašums tik labā vietā Jūrmalā ir liela vērtība; svarīgi, lai īpašumi pārietu no paaudzes paaudzē. Tāpēc pieņēmām lēmumu, ka investēsim šeit naudu un attīstīsimies tālāk,» stāsta viesnīcas izpilddirektore Kristīne Kursīte, kas iet tēva pēdās un turpina ģimenes biznesu, kas Latvijā plašāk pazīstams ar veikalu tīklu Kurši.

Pirms mēneša bijušā restorāna Preatore telpās atvērts restorāns Kinza House. «Šajā vietā daudzus gadus neviens nevarēja uzsākt biznesu, bija dažādi mēģinājumi, taču nesekmīgi. Noriskēju par spīti tam, ka tepat blakus nesen aizvērts restorāns Orizzonte. Atvedu mācītāju, kas šo vietu iesvētīja, ceru, ka restorāna darbība būs veiksmīga,» atzīst restorāna Kinza House līdzīpašnieks Vladislavs Dolgajevs.

Jau 17 gadus Dubultos darbojas automazgātava Auto Saulīte. «Vēlējāmies automazgātuvi uzbūvēt Jūrmalā, 2000. gadā tieši Dubultos pārdeva zemes gabalu ļoti labā vietā – pašā centrā, netālu no ceļa un jūras. Turklāt dome projektu apstiprināja, jo pilsētai bija vajadzīga automazgātava,» stāsta Auto Saulīte vadītāja Marina Avina. Tās būvniecībai ņemts kredīts – aptuveni 150 tūkst. latu.

Visu rakstu Pēc mākslas un čeburekiem lasiet 13. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru