Viedierīces

BlackBerry paziņo par 965 miljonu dolāru otrā ceturkšņa zaudējumiem

Lelde Petrāne, 27.09.2013

Jaunākais izdevums

BlackBerry paziņojis par otrā ceturksņa tīrajiem zaudējumiem 965 miljonu ASV dolāru apmērā, kam pamatā ir pārdošanas apjomu kritums, ziņo BBC.

Kompānija pagājušajā nedēļā brīdināja investorus, ka tā ziņos par zaudējumiem, kas varētu sasniegt pat miljardu dolāru, un to pamatoja ar jauno viedtālruņu vājajiem pārdošanas apjomiem.

Tā arī paziņoja par 4500 darbavietu likvidēšanu, tādējādi cenšoties iegrožot zaudējumus.

Šonedēļ BlackBerry piekrita, ka to par 4,7 miljardiem ASV dolāru iegādājas konsorcijs, kuru vada Fairfax Financial, tās lielākais akcionārs. Vienlaikus viedtālruņu ražotājs norādīja, ka turpinās izskatīt citas iespējas, kamēr sarunas ar Fairfax turpinās. BlackBerry finanšu problēmas aktualizējās šogad pēc jaunā Z10 modeļa viedtālruņa neveiksmes. Pēc kavēšanās janvārī tirgū laistais tālrunis nespēja ieinteresēt patērētājus.

Savukārt nesen kļuva zināms, ka vēl jūlijā BlackBerry savai privāto lidmašīnu flotei pievienojusi Bombardier Global Express.

Kā noskaidrojuši mediji, šādas lidmašīnas lietotā stāvoklī maksā 25 līdz 30 miljonus ASV dolāru. Cilvēki, kuri vada kompāniju BlackBerry, šķietami ir pēdējie, kuri sapratuši, cik bēdīgā situācijā tā nokļuvusi, sprieda Business Insider.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Grūtībās nonākušais viedtālruņu ražotājs Blackberry piekritis, ka to iegādājas konsorcijs, kuru vada Fairfax Financial. Darījuma summa - 4,7 miljardi ASV dolāru, ziņo BBC.

BlackBerry paziņojumā norādījis, ka Fairfax, tā lielākais akcionārs ar apmēram 10% akciju, piedāvājis 9 ASV dolārus par katru kompānijas akciju.

Taču vienlaikus Blackberry arī norāda, ka, kamēr sarunas ar Fairfax turpinās, tā izskatīšot arī citas iespējas.

Pirmdien BlackBerry paziņoja par 4500 darbavietu likvidēšanu, tādējādi cenšoties apturēt zaudējumus.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zīmola "Blackberry" viedtālruņu nākotne šobrīd nav skaidra, vēsta "CNN".

Elektronikas uzņēmums "TCL Communication", kas izgatavo "BlackBerry" viedtālruņus, paziņojis, ka partnerība ir beigusies un augustā tas pārtrauks "BlackBerry" zīmola mobilo ierīču pārdošanu.

"TCL" vairs nav tiesību "izstrādāt, ražot vai pārdot" jaunas "Blackberry" ierīces, teikts kompānijas paziņojumā. "TCL" turpinās atbalstīt esošās ierīces ar klientu un garantijas apkalpošanu līdz 2022. gadam.

Šobrīd nav informācijas, vai "BlackBerry" sadarbosies ar citu ražošanas uzņēmumu, lai turpinātu ierīču pārdošanu.

"TCL Communication" sadarbojās ar "BlackBerry" "KEY" sērijas viedtālruņu ražošanā, ieskaitot "BlackBerry KEYonne Motion", "KEY2" un "KEY2 LE".

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kanādas viedtālruņu ražotāja BlackBerry pārstāvji tikušies ar Facebook vadību, lai pārrunātu iespējamu pārdošanas darījumu, atsaucoties uz anonīmiem avotiem nozarē, vēsta Wall Street Journal.

Nav zināms, kā beigušās šīs sarunas, jo abas kompānijas atteikušās sniegt komentārus. Tomēr ziņas par BlackBerry iespējamu iegādāšanos, var dot jaunu sparu runām, ka Facebook strādā pie sava viedtālruņa izgatavošanas. Aizvadītajos gados sociālais portāls daudz uzmanības un finanšu līdzekļu investējis, lai padarītu savu pakalpojumu pieejamu mobilo ierīču lietotājiem. Strauji kāpuši arī Facebook reklāmas ieņēmumi no mobilo ierīču jomas.

Vienlaikus Facebook kļuvis atkarīgs no tādiem ierīču ražotājiem kā Apple un Samsung, kas nodrošina lietotājiem mobilās platformas, sociālā portāla izmantošanai. Tādējādi BlackBerry iegāde varētu ļaut Facebook iztikt bez starpniekiem mobilā satura nogādāšanā līdz lietotājiem. Taču šāds darījums būtu pilns ar izaicinājumiem, jo sociālajam portālam nāktos atjaunot lietotāju uzticēšanos zīmolam, kura prestižs pēdējā laikā ticis iedragāts.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kanādas tehnoloģiju kompānija BlackBerry nākusi klajā ar jaunu viedtālruni, kas paredzēts attīstības valstu tirgiem. Viedtālrunis BlackBerry Q5 aprīkots ar QWERTY tatatatūru un 3,1 collu skārienjūtīgu ekrānu.

Jaunās ierīces prezentācijas laikā kompānijas izpilddirektors Torsteins Heins (Thorsten Heins) plašāku informāciju par viedtālruni gan neatklāja. Tāpat nav precīzi zināms, kāda būs tā cena. Paredzēts, ka viedtālrunis tirdzniecībā jūlijā nonāks atsevišķās Eiropas, Tuvo Austrumu, Āfrikas un Latīņamerikas valstīs. Ierīce būs pieejama vairākās krāsās.

Minētajos reģionos BlackBerry aizvadītajā ceturksnī nodrošinājis 46% no tirdzniecības apjoma. Šeit kompānija pieredzējusi arī izaugsmi – iepriekšējā ceturksnī tirdzniecības apjomi Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā bijuši 37% apmērā. Tikmēr Latīņamerikā BlackBerry tirdzniecības apjomi bijuši stabili – 14% apmērā, bet Āzijā samazinājušies no 21 līdz 18%.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kanādas viedtālruņu ražotājs BlackBerry izveidojis speciālu komisiju, kura izskatīs dažādus uzņēmējdarbības tālākas attīstības veidus, tostarp arī kompānijas pārdošanu.

Izplatītajā paziņojumā kompānija norāda, ka izveidotās komisijas uzdevumos ietilps arī iespējamu kopuzņēmumu un dažādu sadarbības veidu meklēšana ar citiem ražotājiem, lai tādējādi censtos palielināt BlackBerry 10 viedtālruņa pārdošanas apjomus.

Stratēģisko alternatīvu izpēte ir kārtējais apliecinājums tam, ka BlackBerry ir grūtības uzrunāt jaunus klientus, neraugoties pat uz nesen izstrādāto viedtālruņu Z10 un Q10 nonākšanu tirdzniecībā. Pēdējos gados BlackBerry, kas kādreiz bija ietekmīgs nozares spēlētājs, ir piekāpies tādu kompāniju kā Apple un Google priekšā.

Janvārī kompānija laida klajā ilgi gaidīto papildinājumu BlackBerry viedtālruņu sērijā un jaunu operētājsistēmu. Kompānija cer, ka BlackBerry 10 iezīmēs pagrieziena punktu un ļaus atgūt zaudētās pozīcijas viedtālruņu tirgū. Jaunos viedtālruņus bija paredzēts prezentēt jau pirms gada, tomēr termiņš saistībā ar operētājsistēmas uzlabošanu tika divas reizes pagarināts.

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedierīces

Tehnoloģiju apskats: Kazene atdzimst vēsturiskajā izskatā

Jānis Vēvers, 15.09.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

BlackBerry KEYOne piedāvā lietotājiem sen aizmirstu lietu – no reāli sataustāmām pogām veidotu pilnu qwerty klaviatūru

Pārcietis kritienu no viedtelefonu tirgus pašām virsotnēm, balansējis uz bankrota robežas, līdz beidzot nonācis Ķīnas kompānijas TCL īpašumā, BlackBerry zīmols apņēmīgi stutējas kājās. Patērētāju intereses atgūšanai sagatavotais KEYOne ļoti atgādina zīmola populārākos modeļus no desmitgades sākuma – pilna fizisku taustiņu qwerty klaviatūra zem ekrāna, ierastais aizmugurējā vāka dizains un tikai «kazenei» raksturīgās lietotnes un servisi. Vienīgi tagad atmesta pašu operētājsistēma, un ierīce darbojas ar Android.

Dizains

Lai arī BlackBerry ziedu laiks globālajā viedtelefonu tirgū nebija ilgs, savu nospiedumu tas noteikti atstāja. Izdzirdot šo nosaukumu, daudziem lietotājiem pirmās asociācijas ir ar sataustāmo klaviatūru. Lai arī šodien valda tendence izstiept ekrānu pa visu pieejamo virsmu un atbrīvoties no pogām, BlackBerry palikuši uzticīgi sev. KEYOne no jebkura cita telefona veikala plauktā var atšķirt pēc četrām pogu rindām zem ekrāna. Tās aizņem aptuveni piekto daļu no pieejamā laukuma. Un, lai arī tālrunis nav mazs, virs pogām vietas pietiek tikai 4,5 collu ekrānam.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kanādas mobilo telefonu ražotājs BlackBerry prezentējis savu jaunāko viedtelefonu Z3. Tas ir pirmais BlackBerry produkts, kas ražots Taivānā bāzētā starptautiskā kompānijā Foxconn.

Viedtālrunis BlackBerry Z3 paredzēts galvenokārt Indonēzijas tirgum. Jaunajai ierīcei ir piecu collu ekrāns, tāpat tajā iestrādātas Indonēzijā pieprasītas lietojumprogrammas. Telefons darbosies, izmantojot BlackBerry 10.2.1. operētājsistēmu.«Z3 ir viss, kas atrodams BlackBerry 10 viedtālrunī, tikai tas ir pielāgot speciāli Indonēzijai,» teikts uzņēmuma paziņojumā.

Tiek plānots, ka Z3 viedtelefoni būs pieejami Indonēzijā, sākot no šā gada aprīļa.

«Šis ir tikai sākums ilgai un auglīgai sadarbībai starp BlackBerry un Foxconn,» paziņojumā norādījis Foxconn dibinātājs un vadītājs Terijs Gou (Terry Gou).

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Blackberry pārdošanas plānu atcelšana liek akcijas cenai krist par 16%

Gunta Kursiša, 05.11.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kanādas telefonu ražotājs Blackberry atcēlis plānus pārdot viedtālruņu ražotāju kompānijai Fairfax Financial Holdings, kas pašreiz ir Blackberry lielākā akcionāre. Pēc šīm ziņām pirmdien Blackberry akcijas cena piedzīvoja kritumu 16% apmērā, vēsta BBC.

Tā vietā, lai pārdotu uzņēmumu Fairfax Financial Holdings, kuram pieder 10% tālruņu ražotāja daļu, Blackberry grasās piesaistīt investīcijas aptuveni viena miljarda ASV dolāru apjomā no vairākiem avotiem. No Fairfax tiks piesaistīti 250 miljoni ASV dolāru.

Vienlaikus ar ziņām par uzņēmuma pārdošanas Fairfax Financial Holdings atcelšanu, šīs nedēļas sākumā tika paziņots, ka līdzšinējais Balckberry vadītājs Tortens Heinss atkāpies no amata.

Iepriekš pārdošanas darījuma vērtība tika lēsta 4,7 miljardu ASV dolāru apjomā.

Blackberry otrajā ceturksnī iedzīvojās 965 miljonu ASV dolāru zaudējumos. Sliktajos finanšu rādītājos lielā mērā tika vainoti viedtālruņa Z10 vājie pārdošanas apjomi. Tāpat septembrī kompānija paziņoja, ka «apcirps» 4,5 tūkstošus darbavietu, kas ir aptuveni 40% no visu dabavietu skaita kompānijā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Samsung un Android dominē Eiropā, Apple tur savas pozīcijas ASV

Jānis Rancāns, 01.07.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Gandrīz puse visu viedtālruņu, kas pēdējos mēnešu laikā pārdoti Eiropas tirgū, bijuši Dienvidkorejas kompānijas Samsung ražoti.

Savukārt Android operētājsistēma bija 70% no visiem gada pirmajos trīs mēnešos pārdotajiem viedtālruņiem, raksta Financial Times. Aizvadītā gada attiecīgajā laika posmā šis īpatsvars bija 61% apmērā. Tikmēr Apple iPhone tādā pašā laika posmā konterolējusi mazāk nekā piekto daļu Eiropas viedtālruņu tirgus, bet Microsoft – aptuveni 7%.

Tomēr ar šādu izaugsmi Google Android nevar lepoties citviet pasaulē. ASV, piemēram, Android gada laikā nav guvis īpašus pasākumus un operētājsistēmai joprojām pieder aptuveni puse no valsts tirgus.

Analītiķi norāda, ka Apple ASV izdodas piebremzēt Android ekspansiju, jo kompānijai ir noslēgti ekskluzīvi izplatīšanas līgumi ar vietējiem komunikāciju operatoriem. Tā, piemēram, T-Mobile, kas «ir viens no mazākajiem no četriem lielajiem ASV operatoriem, ir iespējas palīdzēt Apple paplašināt tirgus daļu ASV par 28%, ja visi operatora klienti izvēlētos Apple».

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kanādas viedtelefonu ražošanas uzņēmums BlackBerry otrdien paziņoja, ka pārtrauks patērētājiem piedāvāt Classic sērijas viedtelefonus ar tastatūru, šādu lēmumu skaidrojot ar pūliņiem modernizēt piedāvāto tālruņu klāstu.

Kompānijas izpilddirektors Ralfs Pini norādīja, ka BlackBerry Classic un tā slavenā tastatūra vairs nebūs uzņēmuma produktu portfelī.

Vienlaikus BlackBerry sola turpināt atbalstīt BlackBerry 10 operētājsistēmu ar atjauninājumiem.

BlackBerry šā biznesa gada pirmajā ceturksnī, kas noslēdzās maijā, strādāja ar 670 miljonu ASV dolāru (601,1 miljona eiro) zaudējumiem, ņemot vērā restrukturizācijas izdevumus.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Cilvēki, kuri vada kompāniju BlackBerry, šķietami ir pēdējie, kuri sapratuši, cik bēdīgā situācijā tā nokļuvusi, raksta Business Insider.

Jūlijā, tā ceturkšņa sākumā, kad viedtālruņu kompānija zaudēja vienu miljardu ASV dolāru un kura noslēgumā tā paziņoja, ka atlaidīs 40% darbinieku, BlackBerry savai privāto lidmašīnu flotei pievienojusi Bombardier Global Express.

Kā noskaidrojuši mediji, šādas lidmašīnas lietotā stāvoklī maksā 25 līdz 30 miljonus ASV dolāru. Tās no Ņujorkas līdz Tokijai var nolidot bez degvielas uzpildes.

Jauniegūtā lidmašīna aizstājusi mazāku, kuru BlackBerry pārdeva šā gada sākumā.

BlackBerry pārstāvis atzinis, ka kompānija pirms diviem mēnešiem saņēmusi šādu lidmašīnu, taču tagad tā izlēmusi pārdot visas trīs savas lidmašīnas un iemesls ir finansiālās grūtības.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Dienvidkorejas tehnoloģiju gigants Samsung pietuvojies darījuma noslēgšanai par Galaxy sērijas viedtālruņu piegādi ASV Federālajam izmeklēšanas birojam (FIB), atsaucoties uz anonīmiem avotiem, vēsta Wall Street Journal.

Iespējamais darījums ievērojami uzlabotu Samsung pozīcijas, kā ierīču piegādātājam ASV valdības aģentūrām. Šajā tirgus segmentā tradicionāli dominē Kanādas viedtālruņu ražotājs BlackBerry, kura ierīces arī izmanto FIB. Patlaban gan nav skaidrs vai FIB iecerējis ar Samsung viedtālruņiem aizstāt BlackBerry ražojumus, vai arī izmantos abu minēto kompāniju pakalpojumus.

Samsung arī iecerējis noslēgt līgumu ar ASV Jūras kara floti par Galaxy viedtālruņu piegādi. Prognozēts, ka FIB un ASV Jūras kara flotes pirkumi būs salīdzinoši nelieli, tomēr tas liecinās par to, ka institūcijas, kurām svarīga ir datu aizsardzība, uzskata Samsung ierīces par pietiekami drošām. Tādējādi Samsung ierīces varētu šķist interesantas arī baņķieriem un lielu korporāciju vadītājiem. Pati kompānija gan atturējusies no komentāriem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mobilo telefonu ražotājs BlackBerry laidis klajā jaunu «zemo cenu» telefonu, kas paredzēts «ekskluzīvi Indonēzijai», ziņo BBC.

Viedtelefons BlackBery Z3 Jakart Edition tirgū nonāks 15. maijā, un tā tirgus cena noteikta 2,1 miljonu Indonēzijas rūpiju (191 ASV dolāra) apjomā.

Pirmo reizi par viedtālruņa, kas izstrādāts speciāli Indonēzijas tirgum, ražošanu uzņēmums pavēstīja februārī. BlackBerry Indonēzijā vēl aizvien ir viens no svarīgākajiem spēlētājiem.

Db.lv jau informēja, ka BlackBerry pērn strādāja ar zaudējumiem 5,9 miljardu ASV dolāru apjomā. Tiesa gan, pēdējā finanšu gada ceturksnī, kas noslēdzās 1. martā, uzņēmums darbojās ar mazākiem zaudējumiem nekā gaidīts - 423 miljonu ASV dolāru apmērā, salīdzinot ar 4,4 miljardu ASV dolāru zaudējumiem iepriekšējā ceturksnī.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Apple un Samsung cīnīsies arī Pentagonā

Jānis Rancāns, 02.05.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV Aizsardzības departaments tuvāko nedēļu laikā iecerējis izsniegt atļaujas Samsung un Apple, kas abām tehnoloģiju kompānijām ļaus piedāvāt savas ierīces ASV valdības iestādēm.

Līdz šim mobilās ierīces ASV valdības departamentiem piegādāja BlackBerry, tādējādi, lai gan Apple un Samsung ieguvušas sengaidīto atļauju, tomēr tās sagaida smaga cīņa šajā segmentā, skaidro The Wall Street Journal.

Šādas atļaujas nozarē tiek uztvertas kā apliecinājums augstiem drošības standartiem, kurus spēj ievērot kompānijas. Tādējādi, pēc Pentagona lēmuma, pret Samsung un Apple ierīcēm varētu mainīties attieksme arī citās nozarēs, kur augstu vērtē datu drošību.

To atzīst arī Samsung Eiropas nodaļas vadītājs Jangs Lī (Young Lee). «Tiklīdz kā saņemsim valdības sertifikātu, mēs daudz vieglāk varēsim pārliecināt citus – baņķierus un lielo uzņēmumu vadītājus,» sacīja Samsung pārstāvis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Investors

BlackBerry apbēdina investorus

Žanete Hāka, 28.06.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kanādas viedtālruņu ražotājs BlackBerry licis vilties investoriem, paziņojot, ka iepriekšējā ceturksnī, kas noslēdzās 1. jūnijā, zaudējumi uz akciju sasnieguši 13 centus.

Analītiķi bija prognozējuši, ka peļņa sasniegs astoņus centus uz akciju.

Arī kopējie pārdošanas apjomi bija zemāki nekā analītiķi paredzēja – 3,07 miljardi ASV dolāri, prognozēto 3,37 miljardu dolāru vietā.

Kompānija šajā gadā laida klajā BlackBerry 10, cerot, ka tas iezīmēs pagrieziena punktu un ļaus atgūt zaudētās pozīcijas viedtālruņu tirgū, tomēr izskatās, ka kompānijai ne visai veicas.

Uzņēmuma vadība gan paziņojusi, ka nākamo trīs ceturkšņu laikā palielinās investīcijas, lai popularizētu jaunos produktus un pakalpojumus.

Pēc paziņojuma uzņēmuma akcijas cena saruka par vairāk nekā 3%. Tiesa gan, šajā gadā akcijas cena ir pieaugusi par 22%.

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedierīces

Blackberry paziņo par gada zaudējumiem 5,9 miljardu apmērā

Lelde Petrāne, 31.03.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viedtālruņu ražotājs Blackberry paziņojis par tīrajiem zaudējumiem 5,9 miljardu ASV dolāru apmērā, kurus tas cietis pēdējā finanšu gada laikā, ziņo BBC.

Tomēr trīs mēnešos - līdz 1. martam - tas darbojies ar mazākiem zaudējumiem nekā gaidīts - 423 miljonu ASV dolāru apmērā, salīdzinot ar 4,4 miljardu ASV dolāru zaudējumiem iepriekšējā ceturksnī.

Kompānija norādījusi, ka ir apmierināta ar savu ceturtā ceturkšņa sniegumu un esot ceļā uz atgriešanos pie izaugsmes un pelnītspējas.

Blackberry ierīcēm neveicas konkurences cīņā ar Apple iPhone un citiem viedtālruņiem.

934 miljoni ASV dolāru no zaudējumiem saistāmi ar nepārdotajiem Z10 viedtālruņiem, bet 512 miljoni ASV dolāru - ar pārstrukturēšanas izmaksām.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Merkelei esot divi telefoni - Blackberry un Nokia

Lelde Petrāne, 25.10.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc apgalvojumiem, ka ASV noklausījušās Vācijas kancleres Angelas Merkeles mobilo tālruni, Eiropā lielākās ekonomikas pārstāve piektdien paziņojusi, ka viņai ir divi telefoni. Tas, kuru noklausījusies Nacionālā drošības aģentūra (NSA), netiekot izmantots ļoti svarīgām sarunām, vēsta thelocal.de.

Informāciju par diviem telefoniem Merkele piektdienas rītā sniegusi ES līderiem Briselē. Viens no tiem - Blackberry - esot šifrēts, bet otrs - Nokia - nē. Tie tiekot izmantoti, lai nodalītu sarunas par valdību un tās, kas attiecas uz viņas partijas - Kristīgo demokrātu - aktivitātēm.

Merkele skaidrojusi, ka viņa lieto mobilo tālruni, kuru finansē partija, lai veiktu telefona sarunas, kas attiecas uz partijas lietām, tādējādi demonstrējot, ka viņa neizmanto valdības finansētu tālruni partijas vajadzībām.

Tieši partijas telefons, visticamāk, esot tas, kuru noklausījušās ASV, lēš mediji.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Vācija grib tikties ar ASV spiegošanas noslēpumu atklājēju Snoudenu

Gunta Kursiša, 01.11.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vācijas valdība izteikusi vēlmi personīgi uzklausīt bijušo ASV izlūkdienesta darbinieku Edvardu Snoudenu (Edward Snowden) saistībā ar ASV spiegošanas skandālu, vēsta BBC.

«Ja E. Snoudens vēlas sniegt mums kādu informāciju, mēs labprāt to uzklausīsim,» pauda Vācijas iekšlietu ministrs Hanss Pēteris Frīdrihs (Hans-Peter Friedrich).

Viņš nenorādīja, kuras Vācijas amatpersonas varētu tikties ar E. Snoudenu, kurš pašlaik patvērumu no ASV radis Maskavā.

Jau rakstījām, ka ASV specdienesti, iespējams, noklausījušies Vācijas kancleres Angelas Merkeles telefonsarunas. Ja šī informācija izrādīsies patiesa, abu valstu attiecības ir apdraudētas, norādījuši Vācijas pārstāvji. Tiesa gan A. Merkelei esot divi telefoni - Blackberry un Nokia. Tas, kuru noklausījusies Nacionālā drošības aģentūra (NSA), netiekot izmantots ļoti svarīgām sarunām.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Instagram varēs ievietot arī video

Gunta Kursiša, 21.06.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Facebook piederošajam fotografēšanas pakalpojumam Instagram pievienota jauna iespēja – nelielu videoklipu ievietošana, vēsta BBC.

Instagram varēs ievietot videoklipus garumā no trim līdz piecpadsmit sekundēm, paziņoja Instagram vadītājs Kevins Sistronms (Kevin Systrom).

Tādējādi Instagram konkurēs ar Twitter Vine, kas arī ļauj dalīties ar videoklipiem. Instagram video garums ir divtik liels kā Vine piedāvātais.

«Piecpadsmit sekundes ir pareizais videoklipa garums – tas nav ne pārāk īss un neierobežo radošumu, tāpat tas nav arī pārāk garš, lai ierobežotu lejupielādes ātrumu,» norādīja Instagram vadītājs.

«Video ievietošanas funkcija Instagram ir loģisks solis. Pārsteidzoši ir tas, ka tas netika veikts jau ātrāk,» uzskata Ovum analītiķe Edena Zollera (Eden Zoller).

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

ASV: Snoudens nav pelnījis žēlastību

Gunta Kursiša, 04.11.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Baltais nams un ASV likumdevēji izlūkdienesta bijušajam darbiniekam Edvardam Snoudenam (Edward Snowden), kurš pasaules medijiem atklāja Nacionālās drošības aģentūras (National Security Agency, NSA) darbības aizkulises un aizsāka vērienīgu starptautisku spiegošanas skandālu, žēlastību neizrādīs.

«E. Snoudens pārkāpa ASV likumu. Viņam vajadzētu atgriezties ASV un stāties likuma priekšā,» pauda Baltā nama padomnieks Dens Feifers (Dan Pfeiffer), vēsta BBC.

E. Snoudens lūdza starptautisku palīdzību, lai panāktu, ka ASV atceļ apsūdzības par NSA informācijas nopludināšanu. «Patiesības teikšana nav noziegums,» uzskata E. Snoudens. Vēstuli ar tādu lūgumu viņš nosūtīja Vācijas politiķim.

Patlaban 30 gadus jaunais E. Snoudens atrodas Krievijā, kas sniegusi viņam pagaidu patvērumu, kas ļauj viņam atrasties valstī līdz nākamā gada jūlijam.

Jau vēstīts, ka ASV specdienesti, iespējams, noklausījušies Vācijas kancleres Angelas Merkeles telefonsarunas. Šīs informācijas nonākšana atklātībā sašķobījusi abu valstu attiecības, atzina Vācijas pārstāvji. Tiesa gan, A. Merkelei esot divi telefoni - Blackberry un Nokia. Tas, kuru noklausījusies NSA, netiekot izmantots ļoti svarīgām sarunām.

Komentāri

Pievienot komentāru
Foto

No tūkstošiem lietojumprogrammu izsijātas 12 noderīgākās

Gunta Kursiša, 26.06.2013

Mikroblogošanas vietne Twitter. Business Insider iesaka Twitter lejupielādēt arī tiem, kas paši šajā vietnē neveic ierakstus – jaunāko ziņu sekošanai. Bezmaksas pieejama iPhone, Android, Windows Phone un BlackBerry ierīcēm.

Foto: SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No simtiem tūkstošu lietojumprogrammu, kas pieejamas lejupielādei, noderīgas ir vien dažas. Medijs Business Insider apkopojis 12 lietotnes, ko vērts lejuplādēt iPhone, Android, Windows Phone vai Blackberry lietotājiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Foto

Bijušie Nokia darbinieki pirmajiem pircējiem sāks piegādāt savu jauno viedtālruni

Gunta Kursiša, 28.11.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bijušo Nokia darbinieku komanda trešdienas vakarā laida apritē savu pirmo viedtālruni Jolla, kas izmanto pašu radīto jauno operētājsistēmu Sailfish, vēsta BBC.

Platforma Sailfish ir savietojama ar lielāko daļu Google Android platformai paredzēto lietojumprogrammu.

Trešdienas vakarā kļuva pieejami vien 450 jaunie Jolla viedtālruņi, un lielākā daļa no tiem nonāca to cilvēku rokās, kas to pasūtījuši jau iepriekš. Uzņēmuma vadība norāda, ka pašlaik strādā pie tā, lai palielinātu ražošanas jaudas.

Patlaban Jolla sadarbojas ar Somijas lielāko mobilo sakaru tīkla operatoru un cer veidot līdzīgu sadarbību arī Lielbritānijā, vēsta BBC.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazais bizness

Mana pieredze: Pasaules mobilo tehnoloģiju tirgū ienāk, reģistrējot kompāniju ASV

Anda Asere, 11.03.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai piekļūtu maksas mobilo lietojumprogrammu tirgum, uzņēmumu Tiny Solutions reģistrē ASV.

«Es izstrādāju videonovērošanas programmatūru, ko var lietot mobilajā telefonā. To var izmantot bērnu, dzīvnieku, vecu cilvēku novērošanai,» stāsta Aleksejs Vasiļjevs, Tiny Solutions, LLC līdzīpašnieks. Agrāk viņš strādāja uzņēmumos, kur izstrādāja videonovērošanas sistēmas korporatīvajiem klientiem, bet pirms dažiem gadiem nolēma pievērsties savam biznesam.

Alekseja uzņēmums izstrādājis divas lietojumprogrammas – Baby Monitor for IP Camera, kas paredzēta iPhone telefoniem, un tinyCam Monitor, kas piemērota mobilajiem tālruņiem ar Android operētājsistēmu. Lietojumprogramma Android mobilajiem telefoniem esot populārāka, jo tā izstrādāta agrāk nekā programma iPhone tālruņiem. Tā kā iPhone aplikācija tika izstrādatā vēlāk, tirgus bija vairāk piesātināts, bija grūtāk tajā iespiesties. Taču, neskatoties uz to, ka Android tirgus ir lielāks, cilvēki vairāk pērkot aplikācijas iPhone viedtālruņiem, jo šo telefonu īpašnieki ir maksātspējīgāki. «Vēl labāka maksātspēja ir Blackberry lietotājiem – tie ir cilvēki, kuri īpaši neuztraucas par aplikācijas nopirkšanu par dažiem dolāriem,» viņš saka.

Komentāri

Pievienot komentāru
Programmatūra

WhatsApp lietotāju skaits sasniedz 300 miljonus

Jānis Rancāns, 07.08.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viedtālruņu ziņapmaiņas lietojumprogrammas WhatsApp lietotāju skaits sasniedzis 300 miljonus. Par straujo pakalpojuma izaugsmi liecina fakts, ka vēl pirms diviem mēnešiem WhatsApp lietotāju skaits bijis 250 miljoni.

Papildu teksta un video ziņojumiem pakalpojuma izstrādātāji iekļāvuši arī iespēju lietotājiem ierakstīt un nosūtīt skaņas failus, vēsta Forbes.

«Mēs esam lepni, ka WhatsApp sasniedzis 300 miljonu aktīvu lietotāju skaitu. Tas kļuvis par jaunu pavērsienu lietojumprogrammas kļūšanā par 21. gadsimta komunikāciju tīklu,» norādījuši izstrādātāji.

WhatsApp iespējams izmantot, gan esot iPhone, gan Android, BlackBerry, Windows Phone un Symbian ierīču lietotājam. Pakalpojums guvis lielu popularitāti gados jaunu lietotāju vidū alternatīva tradicionālai īsziņu nosūtīšanai.

Komentāri

Pievienot komentāru
Foto

Par 40 tūkstošiem latu iespējams iegādāties īsta zelta iPhone

Gunta Kursiša, 11.09.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmējs Dubaijā ir pārliecināts, ka pircēji «izķers» īsta zelta iPhone 5s, vēsta The Independent.

Bristolē dzimušais Dubaijas uzņēmējs Amdžads Ali grasās piegādāt luksusa preci karaliskajām ģimenēm, valdībām, kā arī turīgiem pircējiem Krievijā, Ķīnā un Tuvajos Austrumos. Zelta iPhone ar dimanta pogām maksā aptuveni 41,6 tūkstošus latu (50 tūkst. Lielbritānijas mārciņu). Savukārt pieticīgākie modeļi – sākot no 2,4 tūkst. Ls (3000 mārciņu).

Tā, piemēram, Nigērijas valdība nolēmusi nākamajā mēnesī nosvinēt 53 gadadienu kopš neatkarības atgūšanas no Lielbritānijas, iegādājoties 53 īsta zelta iPhone, katru par trīs tūkst. Lilbritānias mārciņu, stāsta uzņēmējs. Tāpat viņš neslēpj, ka kompānija piegādājusi zelta iPad «sešu zvaigžņu» viesnīcai Burj Al Arab Dubaijā.

Komentāri

Pievienot komentāru