Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Privātais namu apsaimniekošanas un pārvaldīšanas uzņēmums Latvijā “Civinity Mājas” ir uzsācis apkures sezonu un prognozē, ka šī sezona iedzīvotājiem būs smaga un parādnieku skaits, visticamāk, pieaugs.

Siltumenerģijas padeve ir jau pieslēgta pirmajām mājām , kā arī pārējās mājas ir tehniski sagatavotas siltumenerģijas padevei tikko iedzīvotāji par to lems, vai iestājoties vēsākiem laikapstākļiem.

Uzņēmums akcentē, ka, salīdzinot ar pagājušā gada apkures sezonas sākumu, šajā sezonā (uzsākot apkures sezonu) siltumenerģijas tarifs Rīgā ir pieaudzis par 49%. Tāpat siltumenerģijas piegādātājs "Rīgas Siltums" regulatoram ir iesniedzis jauno tarifu – 170.59 eur par vienu megavatstundu, kas ir 198% pieaugums salīdzinājumā ar pagājušā gada apkures sezonas uzsākšanu.

Jau šobrīd ir skaidri redzams, ka gaidāmā apkures sezona Rīgā būs vismaz divas reizes dārgāka kā pagājušā un tas ir ņemot vērā gaidāmo valsts atbalstu. Ja tāda nebūtu, tad izmaksas būtu gandrīz trīs reizes lielākas. Ja skatāmies arī ārpus Rīgas robežām, tad sadārdzinājums būs pat 5 reizes lielāks. Piemēram, Mārupē siltuma tarifs ir 320 eiro par megavatstundu.

"Ja gaidāmā ziema būs auksta, izmaksas par apkuri var pat būt vairāk kā divas reizes dārgākas, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu. Tāpat, sadārdzinoties siltumenerģijas tarifam, pieaug arī karstā ūdens uzsildīšanas izmaksas. Neziņa ir arī par to, vai gāzes apjoms būs pietiekams un vai tarifi vēl vairāk nepalielināsies, " skaidro Gatis Roze, Civinity Mājas Dzīvojamo ēku pārvaldīšanas nodaļas vadītājs.

"Civinity Mājas " arī informē, ka šobrīd klienti nav tik aktīvi izsakot vēlmi pieslēgt ēkām apkuri kā tas ir bijis citus gadu. Daļēji tas ir saistīts arī ar laikapstākļiem. Ja nav lietains un mitrs, mājoklis dienas laikā pietiekami uzsilst un tiek sasniegta komforta temperatūra, septembra mēnesis šajā ziņā ir ļoti pateicīgs. Pagājušajā gadā Civinity pirmās ēkas pieslēdza jau septembra pirmajā pusē

"Noteikti izmantosim arī iespēju samazināt apkures temperatūru ēkās. Skatīsimies, vai to darīt tikai nakts stundās (ja ēkas apkures vadības sistēma to tehniski spēs nodrošināt), vai nodrošināsim pastāvīgi samazinātu temperatūru. Katra ēka būs jāskatās individuāli, atbilstoši gan klientu vēlmēm, gan faktam vai dzīvoklī iespējama individuāla uzskaite," norāda G.Roze.

Attiecībā uz valsts paredzēto atbalstu iedzīvotājiem energoresursu izmaksu pieauguma segšanai, G.Roze skaidro, ka tas īstermiņā noteikti ir labs atbalsts, taču ir jāsaprot, ka mēs šo atbalsta naudu “ izkurinam gaisā ”. Efektīvāk būtu šos līdzekļus piešķirt ēkas renovācijām, energoefektivitātes uzlabošanai. "Mums kā sabiedrībai ir jāsaprot, ka komunālie pakalpojumu (gāze, elektrība, siltums) vairāk nebūs tik lēti, kā agrāk. Sabiedrībai kopumā ir jāiemācās dzīvot energoefektīvi pie augstiem tarifiem. Taču, kopš pavasara, kad cenas pieauga gandrīz vertikālā līknē, protams paspēt renovēt ēku nebija iespējams. Tāpēc uz šo apkures sezonu šis principā bija vienīgais risinājums" , skaidro G.Roze.

"Civinity" ir viena no lielākajām ēku uzturēšanas un inženiertehnisko risinājumu grupām Baltijā. Uzņēmumu grupa apvieno vairāk nekā 20 uzņēmumus, kas pārrauga vairāk nekā 10 miljonus kvadrātmetru dzīvojamās un komerciālās ēkas un dažādās Eiropas pilsētās ir uzstādījuši vairākus tūkstošus inženiertehnisko sistēmu. "Civinity" ir 1500 darbinieku Latvijā, Lietuvā un Lielbritānijā.

"Civinity" grupa Latvijā pārvalda namu apsaimniekošanas, administrēšanas un uzturēšanas uzņēmumus Rīgā un Jūrmalā, kurā ietilpst AS "Civinity mājas", SIA "CS apkope" SIA "Viens rēķins", SIA "ALG Cleaning", SIA "VBS serviss", SIA "Pilsētas lifti" SIA "CS Komercserviss", SIA "Civinity mājas Jūrmala" un SIA "Labo namu aģentūra".

Komentāri

Pievienot komentāru