Deli smoga dēļ aizliedz kravas auto 

Varasiestādes Indijas galvaspilsētā Deli, sākoties ikgadējā ziemas smoga problēmām, uz trim dienām galvaspilsētā aizliegušas iebraukt kravas auto.

LETA--AFP, 09.11.2018
1/5

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Gaisa piesārņojumam sasniedzot bīstamu līmeni, ceturtdien vakarā noteiks aizliegums galvaspilsētā iebraukt teju 40 000 vidēja un liela izmēra kravas auto.

Izņēmums noteikts auto, kas pārvadā pārtiku un citas primāri nepieciešamās preces, norādīja Transporta ministrija, vienlaikus mudinot dīzeļa apvidus auto īpašniekus savus spēkratus atstāt mājās.

Gaisa kvalitāte Deli pasliktinās ziemā, kad dūmi no lauku saimniecībām nokļūst pilsētā un sajaucas ar industriālajiem un transporta izmešiem, radot neveselīgu kokteili.

Trešdien vakarā Deli iedzīvotāji pamatā ignorēja tiesas aizliegumu un hinduistu svētkus atzīmēja ar dūmojošām petardēm, līdz ar to piesārņojuma līmenis ievērojami palielinājās.

Varasiestādes iepriekšējos gados noteikušas ierobežojumus privāto auto izmantošanai, slēgušas rūpnieciskos objektus un spēkstacijas, kas izmanto ogles, kā arī noteikušas nodokļus kravas auto, šādi cenšoties vadītājus atturēt no Deli izmantošanas tranzītam.

Deli ir viena no 14 Indijas pilsētām, kas šogad iekļautas Pasaules Veselības organizācijas 20 pasaules piesārņotāko pilsētu sarakstā.