Nekustamais īpašums

Divu gadu laikā Liepajā vēsturiska nekustamā īpašuma cena sarukusi par vairāk nekā pusi

Gunta Kursiša, Vēsma Lēvalde, 19.02.2013

Foto avots: Privatizācijas aģentūra

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts a/s Privatizācijas aģentūra piedāvā izsolē iegādāties nekustamo īpašumu Liepājas centrā, Kungu ielā 26. Izsoles sākumcena ir 38 tūkstoši latu.

Liepājas amatnieki pameta šo namu 2011. gada sākumā, jo viņu rīcībā nebija 87 tūkst. Ls, lai izmantotu pirmpirkuma tiesības. Savukārt pagājušā gada maija izsolē par īpašuma sākumcenu tika noteikti 49,5 tūkst. Ls. Tādējādi divu gadu laikā īpašuma cena samazinājusies vairāk nekā divas reizes - par aptuveni 49 tūkstošiem latu.

Īpašums sastāv no 493,8 kvadrātmetrus plašas darbnīcas, 188,2 kvadrātmetru noliktavas un 60 kvadrātmetru plašas noliktavas, kā arī zemesgabala, kura kopējā platība ir 1590 kvadrātmetri.

Nekustamais īpašums atrodas pilsētas daļā ar aktīvu gājēju un transporta plūsmas intensitāti. Tam ir pieslēgums pilsētas ūdensvadam, kanalizācijas sistēmai, centralizētajiem elektrotīkliem. Nams ir piemērots mākslas studijas, veikala vai kafejnīcas izveidošanai, norāda PA pārstāvji.

Iesniedzot intereses apliecinājumu iegādāties nekustamo īpašumu, pretendentam ir jāsamaksā izsoles dalības maksa 20 lati un drošības nauda 2670,78 latu apmērā.

Maksimālais termiņš norēķiniem ir desmit gadi. Pēc apstiprināšanas par pircēju desmit darba dienu laikā papildus pirkuma cenai ir jāsamaksā apdrošināšanas prēmija 25 latu apmērā, nekustamā īpašuma nodoklis par ēkām (296,32 lati), nekustamā īpašuma nodoklis par zemi 735,07 lati, nekustamā īpašuma nodokļa trīs mēnešu avanss par ēkām (39,34 lati), nekustamā īpašuma nodokļa trīs mēnešu avanss par zemi (83,83 lati) un objekta apsaimniekošanas izdevumi 3378,80 latu apmērā.

Dalību izsolē var pieteikt līdz 28. februārim.

Vēsturiskais nams celts 1699. gadā Liepājas birģermeistaram Joahima Šrēdera vajadzībām un ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis. 1700. gadā šajā mājā esot apmeties Zviedrijas karalis Kārlis XII.

Tāpat šobrīd Liepājā ir iespējams iegādāties arī nekustamo īpašumu Kūrmājas prospektā 22, kuram izsoles sākumcena noteikta 72 760 latu apmērā.

Komentāri

Pievienot komentāru