Finansē Groglass kapitāldaļu izpirkšanas darījumu; Latvijā ienāk Kartesia

2018. gada 05. jūlijs plkst. 10:03
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

SEB banka kopā ar Eiropas tiešo aizdevumu fondu Kartesia ir finansējusi uzņēmuma Groglass kapitāldaļu izpirkšanu no investīciju fonda NCH Capital. Papildu Kartesia finansējumam SEB banka šim mērķim ir piešķīrusi ilgtermiņa aizdevumu 10 miljonu eiro apmērā un trīs miljonus eiro uzņēmuma apgrozāmajiem līdzekļiem.

Darījuma rezultātā par Groglass kapitāldaļu īpašniekiem ir kļuvuši uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Kelbergs un citi Groglass vadības komandas locekļi.

Groglass valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Kelbergs skaidro: «Ņemot vērā mūsu pieredzi sekmīgā sadarbībā ar NCH Capital, uzņēmuma vadības komanda līdzīgu sadarbības modeli saskata arī mūsu jaunajā investorā. Mūs pilnībā pārliecināja Kartesia atvērtība un stratēģiskais redzējums.»

SEB banka guvusi pārliecību, ka jaunie akcionāri spēs sasniegt vēl augstākus mērķus – būtiski kāpināt biznesa apjomus, iekarot jaunus tirgus un izstrādāt jaunus produktus. Tāpat kredītiestāde norāda, ka ar šo darījumu Latvijā ir ienācis vēl viens finanšu investors – Kartesia.

Groglass pamatbizness ir stikla apstrāde ar pārklājumiem, kas novērš atspīdumu un būtiski uzlabo arī citas stikla īpašības. Groglass produktus izmanto mākslas darbu ierāmēšanā, elektronisko displeju (piemēram, televizoru, datoru) ražošanā, arhitektūras un dizaina risinājumiem un citur, kur nepieciešams «neredzamais stikls». Lielākā daļa saražotās produkcijas tiek eksportēta uz vairāk nekā 45 pasaules valstīm, tostarp, Vāciju, Šveici, Nīderlandi, ASV, Franciju, Norvēģiju, Lielbritāniju un citām valstīm.

Groglass tika izveidota 2004. gadā, bet 2017. gadā kompānijas apgrozījums pārsniedza 17 miljonus eiro.

Kartesia ir starptautiska investīciju kompānija, kuras pārvaldīto līdzekļu apjoms pārsniedz 1.34 miljardus eiro. Tā specializējas mazu un vidēja izmēra uzņēmumu finansēšanā, un kopš 2008. gada Kartesia ir investējusi vairāk nekā 100 uzņēmumos 16 Eiropas valstīs. Šis darījums ir pirmais Kartesia ieguldījums Baltijas valstīs.

Dalies ar šo rakstu