FOTO: Apbalvoti labāko preču zīmju īpašnieki 

Sumināti pērnā gada labāko preču zīmju īpašnieki, apbalvošanai notiekot divās nominācijās Gada preču zīme Latvijai un Gada preču zīme pasaulei.

Žanete Hāka, 2017. gada 27. aprīlis plkst. 11:48

Konkursa organizatoru komandai šogad ir pievienojusies Latvijas Dizaineru savienība (LDS), sniedzot atbalstu šī krāšņā pasākuma tapšanā. LDS priekšsēdētājs Andrejs Broks norāda, ka «Preču zīme ir īpaša saziņas valoda, kas uzrunā mērķa adresātu ar rakstu un simbolu zīmēm, kurām piemīt sava etniskā un vispārcilvēciskā tēlu estētikas gramatika, tāpēc arī konkurss ir iedalīts Latvijas un pasaules kategorijās. Svarīga ir Latvijas uzņēmēju preču zīmju etniskās valodas kvalitatīvs lietojums un intensitāte, lai tā paceltos arī pasaules kategorijas līmenī, kā to pierāda eksportspējīgo uzņēmumu sasniegumi. Tas parāda preču zīmju, kā intelektuālā īpašuma formas īpašo lomu uzņēmējdarbības veiksmei un Latvijas uzņēmēju identitātes atpazīstamībai.»

Balvu Gada preču zīme – Latvijai 2016 saņēma starptautiski konkurētspējīgs mākslas centrs, Valsts SIA Latvijas Nacionālā opera un balets par mākslinieka Gunāra Lūša radīto preču zīmi.

Laureātu diplomus Gada preču zīme – Latvijai 2016” saņēma pasaules līmeņa farmācijas uzņēmums AS Grindeks par uztura bagātinātāja Lactobex® preču zīmi un grafiķe Kitija Laure par preču zīmi Zvēru dārzs.

Arī šogad laureāti saņēma simpātiju un speciālbalvas. PV simpātiju balvu par sava uzņēmuma preču zīmi saņēma SIA „Rīgas Dzemdību nams”, savukārt LDS savu simpātiju balvu piešķīra AS Latvijas Maiznieks.

Speciālbalvas saviem favorītiem nominācijā Gada preču zīme Latvijai šogad piešķīra LTRK - āra apgaismojuma kontroles un vadības sistēmu ražošanas uzņēmumam SIA Citintelly, bet Latvijas grafikas dizainers, mākslinieks Valdis Celms - Irbes Šmites un Danas Stuces preču zīmei Kūsiņš.

Šogad Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociācijas Latvijas Nacionālā grupa (AIPPI LNG) konkursa ietvaros piešķīra Latvijas atzinības balvu 2017 Raimondam Unguram par muzikālā restorāna preču zīmi Moonshine.

Balva Gada preču zīme – pasaulei 2016 tika piešķirta dabīgo un veselīgo produktu ražotājam SIA Rāmkalni, bet laureātu diplomus saņēma rotaļkluču ražošanas uzņēmums SIA GIGI Bloks par preču zīmi Gigi, otru diplomu – viens no vadošajiem stikla šķiedras ražotājiem Eiropā AS Valmieras stikla šķiedra par preču zīmi Valbarr.

Patentu valdes simpātiju balvu saņēma preču zīme Conexus Baltic Grid.

Piecu gadu laikā konkursā piedalījušās 468 preču zīmes (Gada preču zīme Latvijai – 392, Gada preču zīme pasaulei – 76), kuru vidū ir plaši atpazīstami un Latvijas patērētājam tīkami produktu un pakalpojumu sniedzēju tādās jomās kā apgāde ar uzturu un dzērieniem, reklāma, darījumu vadīšana, uzņēmumu pārvaldīšana, biroja darbi, apmācības, izpriecas, sporta un kultūras pasākumu rīkošana, u.c.

Ņemot vērā konkursā pieteiktās preču zīmes, visplašāk tiek pārstāvētas tādas tautsaimniecības nozares kā komercpakalpojumi, tirdzniecība, sociālie un individuālie pakalpojumi. LTRK priekšsēdētājs Jānis Endziņš atzīmē, ka šajā gadā, iepazīstoties ar pieteikto preču zīmju sarakstu, bija interesanti secināt, ka līdztekus visiem ļoti labi zināmiem zīmoliem gan Latvijā, gan pasaulē, sacensībā piedalījās arī vēl mazāk zināmi uzņēmumi, ar augstu attīstības potenciālu, inovatīviem produktiem, kuri tapuši sadarbībā ar zinātniekiem. Tas ir vērtīgi, jo, iespējams, pēc dažiem gadiem tieši šīs preču zīmes būs pieskaitāmas pie jau valsts atpazīstamības vērtībām, konkurējot daudz plašākā mērogā nekā varam iedomāties tagad, viņš uzsver. 

Starp iepriekšējo gadu uzvarētājiem nominācijā Gada preču zīme – Latvijai ir tādi uzņēmumi kā SIA Enogam, SIA Milzu!, SIA Manilla un Jelgavas novada pašvaldība. Savukārt nominācijā Gada preču zīme – pasaulei apbalvojumu ir saņēmušas AS Spodrība, SIA Lattelecom, SIA Latvijas Piens, SIA Marine Insurance Services.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

No šīs sadaļas
2017. gada 12. maijs plkst. 7:31

Šajā piektdienā portāls db.lv ciemojas Nordic Homes ražotnē Ānē, Cenu pagastā, Ozolnieku...

2017. gada 27. aprīlis plkst. 9:59

Lai mazumtirdzniecībā varētu tirgot organiskos augsnes aizvietotājus no kūtsmēsliem, ražotājiem...

2017. gada 27. aprīlis plkst. 9:44

Apņemoties un sākot pareizi šķirot atkritumus, iedzīvotājiem ir iespēja samazināt rēķinu par...

2017. gada 27. aprīlis plkst. 8:13

Pēc darbības virziena maiņas BPT Grupa stiprina pilna servisa biroju koncepciju WorkLand,...

2017. gada 27. aprīlis plkst. 6:53

Kompānijas interesējas par iepirkumiem, noskata partnerus un izvērtē riskus, ceturtdien raksta laikraksts...

2017. gada 26. aprīlis plkst. 18:50

Konkurences padomes (KP) atļauja uzņēmumam SIA "Maxima Latvija" atvērt veikalu tirdzniecības...

2017. gada 26. aprīlis plkst. 18:01

Ādažu novada uzņēmums SIA StarfishSeafood izsludinājis konkursu jauna zivju pārstrādes ceha būvniecībai,...

2017. gada 26. aprīlis plkst. 17:37

Neskatoties uz lielo konkurenci un skarbajiem klimatiskajiem apstākļiem, salīdzinot ar Eiropas dienvidu...

2017. gada 26. aprīlis plkst. 17:15

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu sodīt deviņus uzņēmumus, kas karteļa aizsegā bija...

2017. gada 26. aprīlis plkst. 16:12

Pirmais jaunais zemās grīdas tramvajs uz Imantu sāks kursēt maija beigās, pastāstīja...