FOTO: Ar prāmi Liepājā ierodas Rīgas jaunie tramvaji 

Pagājušās nedēļas nogalē uz Liepājas ostu ar prāmi no Vācijas atvesti nākamie trīs Rīgai domātie jaunie tramvaji, pārējie 17 zemās grīdas tramvaji tiks atvesti līdz maija beigām.

Laura Mazbērziņa, 17.04.2018
1/2

Foto: LSEZ SIA «Terrabalt»

20 jaunu tramvaju iegāde ir nozīmīgs ieguldījums, jo 2016. gada rudenī par 60 miljonus eiro lielo iepirkumu interesi izrādīja 22 potenciālie kandidāti, tomēr izvēle krita par labu čehu Škodai. Arī pirms vairākiem gadiem iepirktie zemās grīdas tramvaji ir ražoti tieši tur.

Rīgas satiksmei kopumā ir 189 tramvaji, no kuriem 26 ir zemās grīdas tramvaji. 2017.gadā tramvaji kopumā ir veikuši 7,9 miljonus kilometru un pārvadājuši 32,7 miljonus pasažieru.

Rīgas satiksmes pārstāvji skaidro, ka ražotājam izvirzītas īpašas prasības. Tehniskā specifikācija tikusi izstrādāta tā, lai nebūtu jāpārveido Rīgā esošā tramvaju infrastruktūra. Tramvajos ir 100% zemā grīda (bez pakāpieniem ieejās un galvenajās ejās), kā arī tie ir droši ekspluatējamiem esošajā Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta infrastruktūrā bez pārbūvēm piegādes līguma finansēšanas modelis

Ražotājam jāpiegādā 15 trīssekciju un 5 četrsekciju tramvaji. Viena tramvaja cena attiecīgi 2,7 un 3,5 miljoni eiro.

Tramvaju aprīkojums: tramvajam, tā sistēmām un apakšsistēmām jāfunkcionē pie apkārtējās vides temperatūras no -40 līdz +40, kalpošanas laiks ir 30 gadi, garantija 3 gadi, ir aprīkoti ar izbīdāmu platformu ar elektromehānisko pievadu (invalīdiem, apsildes, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmu, integrētā borta informācijas sistēmu, pasažieru uzskaites sistēmu.

Jaunākais izdevums