Ražošana

FOTO: Dzintars atver savas ražotnes durvis ēnām

Lelde Petrāne, 14.02.2018

Foto: db.lv (fotogrāfija uzņemta ar viedierīci)

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

#Dzintarā atzīst, ka šobrīd tam nav nepieciešams izskatīt iespēju ievest darbaspēku no ārzemēm.

Lai gan kosmētikas ražotājā Dzintars brīvas darba vietas ir retums, jo darbinieku mainība ir zema, šodien tas vēra savas ražotnes durvis jauniešiem, kas bija ieradušies Ēnu dienas ietvaros. Uzņēmums plāno paplašināt savu darbību un apzinās, ka nākotnē būs arvien grūtāk piesaistīt zinošus un motivētus speciālistus.

Šī ir otrā reize, kad Dzintars piedalās Ēnu dienā. «Pirmkārt, tā ir laba iespēja uzzināt jauniešu intereses un vēlmes. Vislielākā rinda ir uz iespēju ēnot kādu no ķīmijas nozares pārstāvjiem, pat 13 pieteikumi uz vienu vietu. Otrkārt, uzņēmums apzinās, ka nākotnē būs arvien grūtāk piesaistīt zinošus speciālistus,» biznesa portālam db.lv stāstīja uzņēmuma pārstāve Elīna Lukjanoviča. Dzintara pārstāvji dodas arī uz skolām, kur stāsta par uzņēmumu.

Uzņēmumā brīvu vakanču gandrīz nav, bet labprāt tiek piesaistīti praktikanti. Uzņēmuma galvenais vēstījums ieinteresētajiem jauniešiem ir, lai viņi nopietni izvērtētu, vai šis darbs patiešām ir tas, ko viņi vēlas darīt.

E. Lukjanoviča novērojusi, ka jaunieši ir kļuvuši prasīgāki pret darba devēju, ir ļoti ambiciozi, mērķtiecīgi. Uzņēmuma darba attiecību pieredze ar jauniešiem esot pozitīva. Jauno un pieredzējušo speciālistu kopdarbs tiek ļoti novērtēts.

Runājot par atalgojumu, uzņēmuma pārstāve teic, ka ķīmijas nozarē strādājošie ilgstoši mācās, pienesums, ko viņi sniedz uzņēmumam ir augsts un darba devējs to novērtē. Jauniešu ambīcijas pēc atalgojuma nosaka dzīves dārdzība, taču jāskatās patiesībai acīs - cik uzņēmumam izmaksā viens darbinieks.

Dzintarā atzīst, ka šobrīd tam nav nepieciešams izskatīt iespēju ievest darbaspēku no ārzemēm. E. Lukjanoviča uzskata, ka vajadzētu visu sistēmu veidot tā, ka vietējais darbaspēks nedodas prom, jo joprojām cilvēki pamet valsti. Jaunie speciālisti bieži vien saprot, ka, kamēr viņi sevi pierādīs un saņems vēlamo atalgojumu, paies vairāki gadi. Darbaspēka problēma valstī jau pastāvot, bet Dzintars lēš, ka sekas sāks izjust pēc trīs līdz četriem gadiem. Un tad cer no valdības sagaidīt risinājumus. «Mēs kā uzņēmums esam atvērti jauniem speciālistiem, bet jautājums, vai šie jaunie speciālisti būs,» sacīja E. Lukjanoviča.

Uzņēmumā ik pa laikam parādās kāda vakance, bet reti. Lielai daļai no darbiniekiem tas ir mūža darbs. Dzintarā saistībā ar to ir pat melnais humors - pretī tā mājvietai Rīgā, Mālu ielā 30 atrodas kapsēta, un uzņēmumā tiek jokots, ka nekur tālu jau nebūs jāiet. «Esam pozitīvs, gaišs un interesants uzņēmums, kurā strādāt. Cilvēki savu darbu dara uz 110 procentiem, ja pat ne vairāk,» sarunas noslēgumā saka E. Lukjanoviča.